Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dalmierz laserowy - do czego służy i jakie ma zastosowanie?

Jeśli szukasz sposobu na szybkie, dokładne i bezproblemowe pomiary, dalmierz laserowy jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Dzięki precyzyjnej technologii laserowej, urządzenie to znalazło zastosowanie w wielu dziedzinach, od budownictwa po geodezję i sport. Sprawdźmy zatem, do czego służy i jakie ma zastosowanie.

Dalmierz laserowy - do czego służy i jakie ma zastosowanie?

Czym jest dalmierz laserowy i do czego służy?

Dalmierz laserowy to urządzenie pomiarowe do wyznaczania odległości między dwoma punktami. Sercem urządzenia jest dioda emitująca wiązkę światła. Promień światła lasera odbija się od wybranego punktu i trafia do detektora, czyli czułego sensora optycznego.

Oprócz tych kluczowych elementów, dalmierz laserowy skrywa w szczelnej obudowie skomplikowany system układów elektronicznych, a na dużym wyświetlaczu prezentuje wyniki pomiarów. Następnie urządzenie mierzy czas, jaki upływa między wysłaniem a odbiorem impulsu, co pozwala na dokładny pomiar.

Nowoczesne dalmierze laserowe pozwalają na pomiar odległości kilkudziesięciu metrów z dokładnością nawet do ± 2 mm. Zaawansowane dalmierze laserowe pozwalają również dokonać obliczenia powierzchni, objętości oraz odchylenia płaszczyzny, kątów i odcinków.

Jakie zastosowanie mają dalmierze laserowe?

Dalmierze laserowe sprawdzają się jako urządzenia wykorzystywane w:

  • Geodezji - do precyzyjnego wytyczenia odległości między budynkami lub do wyznaczenia odległości punktu od przeszkody terenowej;

  • Budownictwie - do pomiaru pomieszczeń, ścian, sufitów i okien oraz do kontroli wysokości podczas prac terenowych;

  • Ratownictwie medycznym - do pomiaru odległości do poszkodowanych w trudno dostępnym terenie oraz do oceny odległości do punktów orientacyjnych podczas akcji ratunkowych;

  • Leśnictwie - do pomiaru wysokości drzew i szacowania zasobów drewna;

  • Kryminologii - do rekonstrukcji miejsca zdarzenia i ustalania odległości między śladami.

Wybierz sprawdzony sprzęt na rynku! Zaufaj doświadczeniu fachowców

Wybierając profesjonalny sprzęt budowlany warto skonsultować się z ekspertem, który dobierze urządzenie do potrzeb i preferencji użytkownika. Jeśli szukasz fachowej pomocy, skorzystaj z wiedzy i doświadczenia ekspertów https://nivelsystem.com/produkty/dalmierze-laserowe - marki oferującej instrumenty pomiarowe najwyższej jakości.

Czym wyróżniają się dalmierze firmy Nivel System? Wszystkie dalmierze laserowe Nivel System zostały zaprojektowane i wyprodukowane z myślą o maksymalnej funkcjonalności i ułatwianiu pracy użytkownikom. Wyposażono je w dwie przydatne funkcje: Pitagorasa i Malarza.

Funkcja Pitagorasa pozwala na pomiary pośrednie w miejscach, do których trudno się dostać. Na podstawie pomiarów dwóch boków trójkąta prostokątnego, dalmierz oblicza długość trzeciego boku. Jest to idealne rozwiązanie do mierzenia wysokości budynków, słupów czy drzew.

Funkcja Malarza to narzędzie przeznaczone głównie dla budowlańców i architektów wnętrz. Pozwala na łatwe obliczenie powierzchni ścian na podstawie pomiarów długości, szerokości i wysokości. Dodatkowo, funkcja ta umożliwia tyczenie regularnych odcinków, co jest niezwykle pomocne przy stawianiu filarów, układaniu płytek czy malowaniu ścian.

Oprócz wspomnianych funkcji, dalmierze Nivel System posiadają również funkcję kalibracji, która zapewnia maksymalną precyzję pomiarów.

Materiał partnera