Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mazurek Dąbrowskiego zabrzmiał dla Mażoretek Rapid z Gorzyc na Mistrzostwach Europy Mażoretek w czeskim Libercu [ZDJĘCIA]

Gorzyckie mażoretki nie mogły sobie wymarzyć lepszego zakończenia sezonu. Ich trud i wysiłek został zauważony i doceniony przez międzynarodowe jury na XIX Mistrzostwa Europy Mażoretek

Mazurek Dąbrowskiego zabrzmiał dla Mażoretek Rapid z Gorzyc na Mistrzostwach Europy Mażoretek w czeskim Libercu [ZDJĘCIA]M. Bartnik,M. Michalik-Newe
Kadetki i juniorki na XIX Mistrzostwa Europy Mażoretek

- W dniach 4-7 lipca br. w czeskim Libercu odbyły się XIX Mistrzostwa Europy Mażoretek. Gorzyckie kadetki i juniorki po otrzymaniu awansu z Mistrzostw Polski, stawiły się w Home Credit Arena w Libercu, by rywalizować z mażoretkami z 14 krajów m.in z Czech, Słowacji, Chorwacji, Rumunii, Węgier, Włoch i Polski. Zaprezentowały 4 układy w 4 kategoriach i zostały bardzo wysoko ocenione - informuje nas pani Katarzyna, mama jednej z uczestniczek.

Mażoretki zdobyły:

 1. miejsce i tytuł Mistrzyń Europy w kategorii defilada klasyczna baton - kadetki

 2. miejsce i tytuł Wicemistrzyń Europy w kategorii pompon klasyczny- kadetki

 4. miejsce pompon klasyczny - juniorki

 5. miejsce baton klasyczny scena kadetki

- Lepszego sposobu zakończenia sezonu gorzyckie mażoretki nie mogły sobie wymarzyć! Ich trud i wysiłek został zauważony i doceniony przez międzynarodowe jury. Równie dumna i zadowolona ze swoich podopiecznych jest ich trenerka pani Michalina Michalik - Newe, która prowadzi mażoretki Rapid od 6 lat, tworzy choreografie, dba o każdy szczegół i poświęca wiele czasu i sił, by dziewczęta pięły się coraz wyżej. Dziewczyny mogą też zawsze liczyć na swoich rodziców, którzy je wspierają, jeżdżą z nimi na zawody i głośno im kibicują. Mażoretki Rapid to mieszkanki gminy Gorzyce, które z dumą ją reprezentują, nie tylko na scenach gminy, kraju ale i Europy. To kolejny rok z rzędu, kiedy mażoretki Rapid zostały nagrodzone na europejskich zawodach. A odśpiewany przez dziewczyny Mazurek Dąbrowskiego, które mijamy w szkołach czy na drodze dowodzi, że nawet ktoś z małej miejscowości może realizując swoją pasję, zostać bohaterem - dodaje pani Katarzyna.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].