Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Obwodnica z Programu 100 obwodnic nie tak prędko dla Raciborza

Poseł Paweł Jabłoński uzyskał oficjalną odpowiedź ministerstwa infrastruktury w sprawie planowanej przez poprzedni rząd obwodnicy Raciborza. Szosa, jaka miałaby powstać w ciągu drogi krajowej nr 45, obecnie znajduje się na liście rezerwowej Programu 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Obwodnica z Programu 100 obwodnic nie tak prędko dla Raciborza
Paweł Jabłoński poseł PiS z Raciborza

Realizacja zadań z tej listy będzie możliwa, jeśli powstaną oszczędności w nakładach wynikające z przetargów i niższych od zakładanych żądań cenowych ze strony wykonawców. W ministerstwie infrastruktury dokonano oceny realności przyjętych założeń. Priorytetem jest sprawna i szybka realizacja zadań przyjętych w programie 100 obwodnic. Przyjęto limit - 28 mld zł.

Wiadomo, że nie jest możliwa budowa wszystkich zaplanowanych obwodnic do 2030 roku. Wartość zabezpieczonych przez rząd środków nie pokrywa się z wartością tych inwestycji. Ograniczone są również możliwości rynku wykonawczego, nie sprzyjają uwarunkowania finansowe. Równoczesna realizacja potrzeb krajowych jest niemożliwa.

Aktualnie na drodze krajowej nr 45 biegnącej przez Racibórz i powiat raciborski zaplanowana jest do realizacji budowa ciągu pieszo-rowerowego w Miedoni, a także poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na odcinku Roszków-Tworków. W 2025 roku ma się pojawić sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu DK45 i DW416 (obok mleczarni) a także zaplanowano rozbudowę DK45 na odcinku Zabełków-Roszków.

Ludzie

Paweł Jabłoński

Poseł na Sejm RP

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Zdziwieni (77.111. * .11) 10.07.2024 17:19
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

PO/PSL 8 lat 60 obwodnic, PIS 4 lata 16. Proszę autora, pana Marisza, redaktora naczelnego o nie usuwanie tej wiadomości. Będę wklejał "sukcesy" PIS, nawet jak się to Jabłońskiemu nie podoba. :-) Pozdrawiam Redakcję

~SamaPrawda (195.154. * .32) 10.07.2024 15:51

ja to właśnie robię w przeciwieństwie do ciebie
uśmiecham się już od 15 października
bo pis-u nie ma i nie będzie
WIELKA RADOŚĆ MNIE OGARNIA KAŻDEGO DNIA.

~zatroskany (199.247. * .239) 10.07.2024 15:01

Po co obwodnica?! Najważniejsze żeby się uśmiechać...

~PT (31.11. * .205) 10.07.2024 14:15
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Spinajcie się i krytykujcie. Za obecnego rządu g*wno będziecie mieli, a nie inwestycje w naszym regionie. Tak sobie poprawiliście. Dodatkowo Niemcy rękoma tego rządu robią demolkę w naszym kraju. Orlen z rzekomo profesjonalnym zarządem dostał zadyszki, unia nałożyła procedurę deficytową, finanse się nie spinają, rachunki rosną, zwolnienia grupowe lecą, świadczenia socjalne będą cięte, wydatki na armię w takich czasach cięte o 25%, inwestycje zablokowane, co z polskością związane turbowane. Cieszcie się póki możecie, bo niedługo zapłaczecie. Rozsądni ludzie już widzą co się kroi. Ci mniej bystrzy muszą to poczuć na swojej kieszeni. I poczują. Już za jakiś czas. Igrzyska wiecznie trwać nie będą. Twarde realia dadzą o sobie znać.

~Zdziwieni (188.137. * .213) 10.07.2024 12:17

@Wald to nie jabol tylko marrshall, na oko 6 stów. Osobiście wybrałbym Jabrę.

~Wald (91.233. * .140) 10.07.2024 11:59

Fajne słuchawki musiały być drogie panie pośle ? Jabol to zakup z odprawy z Enei za Ostrołękę ?

~JK_SRC (77.222. * .81) 10.07.2024 10:49

Czyli jak można było się spodziewać była to tylko przedwyborcza propaganda posła.

~CeBeAa (188.137. * .26) 10.07.2024 10:13

A to już pan Michał W. nie jest najlepszym,jedynym,najwspanialszym, cnotliwym raciborzaninem ? hmmm....