Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zmarł Rajmund Horst, były wiceprezes ds. produkcji Polskiej Grupy Górniczej S.A.

O nagłej śmierci Rajmunda Horsta, który zaledwie 10 dni temu przestał pełnić funkcję wiceprezesa ds. produkcji Polskiej Grupy Górniczej S.A., Spółka poinformowała we wtorek (9.07.).

Zmarł Rajmund Horst, były wiceprezes ds. produkcji Polskiej Grupy Górniczej S.A.PGG
Rajmund Horst, były wiceprezes ds. produkcji Polskiej Grupy Górniczej S.A., zmarł nagle po przewiezieniu do szpitala nocą z 8 na 9 lipca 2024 r. w wieku 57 lat.

Rajmund Horst, od 13 stycznia 2020 r. do końca czerwca tego roku piastował funkcję wiceprezesa ds. produkcji w zarządzie PGG S.A.

Przez całe życie Rajmund Horst związany był zawodowo z górnictwem węgla kamiennego. Drogę zawodową zaczynał w Nadwiślańskiej Spółce Węglowej w kopalni Piast w Bieruniu w lutym 1991 r. jako górnik pod ziemią. Przeszedł w kopalni wszystkie szczeble górniczej kariery: był sztygarem, nadsztygarem, kierownikiem robót górniczych, głównym inżynierem inwestycji i przygotowania produkcji, kierownikiem działu górniczego. Pod koniec 2015 r. został zastępcą kierownika ruchu zakładu górniczego w kopalni Ziemowit w Lędzinach, gdzie odpowiadał za produkcję. Od lipca 2016 r. kierował Zakładem Górniczych Robót Inwestycyjnych w Bieruniu.

W połowie marca 2017 roku został dyrektorem połączonej kopalni Piast-Ziemowit w Polskiej Grupie Górniczej S.A. Funkcję tę pełnił do grudnia 2019 r.

Rajmund Horst był absolwentem Wydziału Techniki Eksploatacji Złóż, Organizacji i Ekonomiki Górnictwa Politechniki Śląskiej. Ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania oparte o strukturę programu MBA oraz Szkołę Menedżerów Górniczych. Zdobył najwyższe kwalifikacje i uprawnienia do kierowania ruchem zakładu górniczego. Swoje doświadczenie zawodowe i wiedzę górniczą wykorzystywał w roli eksperta-praktyka w licznych konferencjach naukowych, zespołach badawczych i tematycznych zajmujących się problematyką podziemnej eksploatacji złóż węgla kamiennego.

- Żegnamy człowieka, którego wieloletni staż górniczej pracy zasłużył na pamięć i szacunek środowiska, z którym był związany - podkreśla Polska Grupa Górnicza.

Rajmund Horst zmarł nagle po przewiezieniu do szpitala nocą z 8 na 9 lipca 2024 r., w sierpniu skończyłby 57 lat.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].