Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gorzyce: 77-latek zgotował żonie piekło. Odpowie za znęcanie się i gwałt

Gorzyccy policjanci zatrzymali 77-latka podejrzanego o stosowanie przemocy domowej. Mężczyzna, który od 10 lat znęcał się nad żoną, bił ją, kopał, groził śmiercią i gwałcił, na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany.

Gorzyce: 77-latek zgotował żonie piekło. Odpowie za znęcanie się i gwałtILUSTRACYJNE, freepik
Na wniosek prokuratora, decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Policjanci komisariatu w Gorzycach prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim śledztwo w sprawie fizycznego i psychicznego znęcania się 77-letniego mieszkańca powiatu wodzisławskiego nad 72-letnią żoną i jej zgwałcenie.

- Domowy oprawca został zatrzymany przez policjantów pod koniec czerwca. W tym dniu mężczyzna swoją agresję skierował na interweniujących wobec niego ratowników medycznych, którzy wezwali na miejsce policję - informuje asp. szt. Małgorzata Koniarska, oficer prasowa komendy.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 77-latkowi prokuratorskich zarzutów znęcania się nad żoną i zgwałcenia jej, a także znieważenia ratowników medycznych i naruszenia ich nietykalności cielesnej. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Policjanci apelują:

Jeśli jesteś ofiarą przemocy, pozwól sobie pomóc. Nie czekaj biernie, aż "wszystko minie". Zacznij działać i zwróć się po pomoc do policji i ośrodków wsparcia.

Jeśli wiesz o problemie przemocy wobec innych, reaguj - nie bądź obojętny. Każdy Twój sygnał może zatrzymać przemoc.

źr. KPP Wodzisław Śląski, o. sqx

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~zaskoczona (46.204. * .88) 09.07.2024 20:06

Myślałam,że w tym wieku chłop już nie może a tym bardziej tak na akord a tu proszę.Przykra sprawa,współczuję kobiecie