Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Daj się porwać tańcom podczas Wodzisławskiego BaLatino

W sobotnie popołudnie, 27 lipca na terenie Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton" będzie królowała gorąca salsa i sensualna bachata! Daj się porwać tańcom latynoamerykańskim w zawodowym stylu. Przed uczestnikami Wodzisławskie BaLatino, czyli najbardziej roztańczona impreza tego lata, którą poprowadzą instruktorzy i animatorzy z Havana Dance Studio & Events.

Daj się porwać tańcom podczas Wodzisławskiego BaLatino

Daj się porwać tańcom podczas Wodzisławskiego BaLatino

W sobotę, 27 lipca br. w godz. od 17:30 do 22:00 na terenie Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton" odbędzie się roztańczone Wodzisławskie BaLatino. Uczestnicy wydarzenia będą mogli rozgościć się w aż czterech specjalnie przygotowanych na tę okazję strefach: latino, chillout, gastronomicznej oraz animacji dla dzieci.

Program strefy latino (17:30-22:00):

  • zabawa taneczna z DJ'em Asley'em Bell Vives (Kuba),
  • nauka podstawowych kroków Salsy i Bachaty z Havana Dance Studio & Events,
  • Rueda de Casino - salsa kubańska tańczona po kole,
  • animacje zumby z Moha Hamisi (Kenia) i Asley'em Bell Vives (Kuba),
  • impreza taneczna na plaży.

Program strefy animacyjnej (17:30-19:30):

animacje z TEB Edukacja Wodzisław Śląski: gniotki, warkoczyki, skręcanie balonów, animacje z Wyższą Szkołą Biznesu i Nauk o Zdrowiu z Rybnika: brokatowe spraye do włosów, brokatowe tatuaże dla dzieci, malowanie balonów, kolorowanki tematyczne, zabawa z bańkami mydlanymi, warsztaty z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji z Wodzisławia Śląskiego: gra edukacyjna dla dzieci, kolorowanki, zdobienie kubków na wodę, tatuaże dla dzieci, animacje taneczne w strefie latino (okolice podestu) z Havana Dance Studio & Events.

W strefie chillout uczestnicy będą mogli odetchnąć na leżakach przy dobrej muzyce. Dostępny będzie również saturator z wodą przygotowany dzięki uprzejmości Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji z Wodzisławia Śląskiego.

Natomiast w strefie gastronomicznej uczestnicy będą mogli odpocząć i coś przekąsić.

Havana Dance Studio & Events

Havana Dance Studio to największa szkoła salsy i bachaty w regionie. Na ich zajęcia regularnie uczęszcza ponad 800 osób, tworząc największą ofertę taneczną dla dzieci oraz dorosłych w Rybniku. Havana Dance Studio to także zespół kilkunastu wspaniałych ludzi i instruktorów z wieloletnim doświadczeniem. Właścicielami Studia są Arkadiusz Meps oraz Iwona Forajter. Przez 18 lat ich działalności wyszkolili tysiące kursantów. Szkoła organizuje regularne kursy tańca w Rybniku i Wodzisławiu Śląskim, zagraniczne wyjazdy taneczne i cyklicznie warsztaty z najlepszymi instruktorami w kraju, dzięki czemu tworzy największą społeczność taneczną. Od lat uczą tańca, ruchu, dobrej zabawy oraz kultury nawiązywania relacji. Więcej o działalności szkoły przeczytacie na stronie Havana Dance Studio [otwiera się w nowym oknie].

Asley Bell Vives Zumba / Cubana Dance

Kubańczyk z krwi i kości. Pochodzi z miasta Cerro w Ciudad De La Havana. Niesamowicie charyzmatyczny, pełen energii instruktor tańca oraz fitnessu. Animator oraz certyfikowany instruktor Zumby. Każde zajęcia z nim to niesamowita dawka endorfin oraz pozytywnej i gorącej energii.

MOHA HAMISI ZUMBA

Certyfikowany Instruktor ZIN Zumba Fitness. Pochodzi z Kenii. Przez wiele lat pracował jako instruktor i animator w kurortach turystycznych. Charyzma i dobra energia nie opuszcza go nawet na sekundę. Do swoich zajęć podchodzi z wielką szczegółowością i starannością. Na co dzień prowadzi zajęcia zumby, step aerobik oraz jogę.

Impreza odbywa się w ramach cyklu „Dziewięć dzielnic, jedno miasto" oraz pierwszej odsłony „Letniego muzykowania".

Organizatorami wydarzenia są miasto Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Centrum", Służby Komunalne Miasta w Wodzisławiu Śląskim we współpracy oraz wsparciu Havana Dance Studio&Events.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie oraz odwołania imprezy w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych lub innych nieprzewidzianych okoliczności.

Letnie Muzykowanie

Tegoroczny cykl Letniego Muzykowania to trzy muzyczne spotkania, w trzech lokalizacjach z mieście, z aż trzema gatunkami muzycznymi.

  • sobota, 27 lipca: "Wodzisławskie BaLatino" na terenie Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton",
  • sobota, 17 sierpnia: "W klimacie PRL" - koncert zespołu Kurc Band w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza",
  • niedziela, 25 sierpnia: "Letnie Muzykowanie w Parku Zamkowym" - koncert zespołu Blueset.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].