Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowiny Wodzisławskie o planowanym zamknięciu oddziału pediatrycznego

Po dwukrotnym zawieszeniu oddziału pediatrycznego wodzisławskiego szpitala, przepisy wymagają, aby oddział został zamknięty. Tę decyzję podejmie w sierpniu rada powiatu, a dyrektor placówki nie kryje, że to efekt braku kadry. Podpowiadamy, gdzie mogą udać się rodzice i opiekunowie z dziećmi, aby szukać pomocy.

Nowiny Wodzisławskie o planowanym zamknięciu oddziału pediatrycznego

Ponadto w nowym numerze piszemy o podwyżce opłaty za gospodarowanie odpadami w Wodzisławiu Śląskim z 28,60 do 34 złotych. Nie wszyscy radni zagłosowali za podwyżką, a także pojawiły się pytania o spółkę komunalną, która miała zajmować się odpadami.

Na łamach Nowin Wodzisławskich także wywiad z małżonkami, którzy postanowili zorganizować wesele bez alkoholu oraz szeroki materiał na temat zagrożeń dla pszczół.

U nas także relacja z pogrzebu śp. Herberta Szotka, tekst Janusza Pawliczka o farmach fotowoltaicznych, wyniki egzaminu ósmoklasistów oraz tekst o automatach sprzedających, które pojawiają się w naszym otoczeniu.

Oprócz tego relacje z ostatnich wydarzeń, m.in. zawodów Ninja Series w Wodzisławiu, festynu na Nowym Mieście, pikniku bezpieczeństwa w Pszowie, Gminnego Festiwalu Piosenki w Godowie i Festynu Powstańczego w Lubomi.

Zapraszamy do lektury!

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru Nowin Wodzisławskich

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].