Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pracownik magazynu – jakie wymagania musi spełniać?

Praca w magazynie to dynamicznie rozwijający się sektor, który oferuje liczne możliwości zatrudnienia. Jednak, aby odnieść sukces na tym stanowisku, kandydaci muszą spełniać szereg specyficznych wymagań. Sprawdź, jakie umiejętności powinien posiadać pracownik magazynu i jakie wymagania najczęściej stawiają pracodawcy.

Pracownik magazynu – jakie wymagania musi spełniać?

Codzienne obowiązki pracownika magazynu

Praca na magazynie to złożony zestaw zadań, które mogą się różnić w zależności od miejsca zatrudnienia. Należą do nich między innymi:

  • przyjmowanie dostaw i weryfikacja ich zgodności z dokumentacją;
  • sortowanie i rozmieszczanie towarów w odpowiednich lokalizacjach;
  • kompletowanie, pakowanie i wysyłanie zamówień;
  • planowanie optymalnego wykorzystania powierzchni magazynowej;
  • oznaczanie i metkowanie produktów;
  • obsługa specjalistycznego sprzętu magazynowego;
  • bieżąca kontrola stanów magazynowych.

Realizacja tych zadań wymaga od pracownika nie tylko zaangażowania, ale również ścisłej współpracy z innymi członkami zespołu.

Dowiedz się więcej: https://www.randstad.pl/pracawmagazynie/.

Kluczowe umiejętności pracownika magazynu

Aby efektywnie wykonywać obowiązki na stanowisku magazyniera, kandydaci muszą wykazywać się szeregiem istotnych umiejętności. Do najważniejszych z nich należą:

Sprawność fizyczna

Praca w magazynie często wiąże się z koniecznością dźwigania, przenoszenia i manewrowania ciężkimi towarami. 

Umiejętności techniczne

Współczesne magazyny coraz częściej wykorzystują zaawansowane systemy informatyczne do ewidencjonowania i śledzenia przepływu towarów. Stąd też oczekuje się, że magazynierzy będą posiadać podstawowe umiejętności obsługi pakietów biurowych, a niekiedy również specjalistycznego oprogramowania magazynowego.

Dokładność i sumienność

Precyzja i skrupulatność w wykonywaniu powierzonych zadań mają kluczowe znaczenie w pracy magazyniera. Błędy i przeoczenia mogą prowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak opóźnienia w dostawach czy straty finansowe.

Komunikatywność i umiejętności interpersonalne

Magazynier musi sprawnie współpracować nie tylko z pozostałymi członkami zespołu, ale również z dostawcami i nierzadko klientami. Dlatego też oczekuje się, że będzie on osobą komunikatywną, która potrafi efektywnie przekazywać informacje i rozwiązywać pojawiające się problemy.

Odporność na stres

Praca w magazynie często wiąże się z presją czasu i koniecznością wykonywania zadań pod napięciem. 

Wymagania pracodawców wobec pracowników magazynu

Większość firm oczekuje, że pracownik magazynu będzie posiadał co najmniej wykształcenie średnie lub zawodowe. Niektóre przedsiębiorstwa mogą również preferować kandydatów z doświadczeniem w branży logistycznej. W zależności od specyfiki danego magazynu, pracodawcy mogą wymagać od kandydatów posiadania uprawnień do obsługi wózków widłowych, suwnic lub układnic regałowych. Tego typu kwalifikacje znacznie zwiększają szanse na zatrudnienie.

W niektórych magazynach – szczególnie tych obsługujących międzynarodowe łańcuchy dostaw – oczekuje się znajomości języka angielskiego lub innych języków obcych. Coraz częściej pracodawcy wymagają od kandydatów biegłej znajomości pakietu MS Office, a zwłaszcza programu Excel, który jest powszechnie wykorzystywany do ewidencjonowania i raportowania w magazynach. Poza kwalifikacjami pracodawcy zwracają również uwagę na cechy osobowości takie jak uczciwość, sumienność, odpowiedzialność, komunikatywność oraz zdolność pracy w zespole.

Materiał partnera