Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Górki Śląskie z nową remizą i wozem

29 czerwca odbyło się długo wyczekiwane poświęcenie remizy i wozu bojowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Górkach Śląskich.

Górki Śląskie z nową remizą i wozem

Dzień ten wiązał się z długimi przygotowaniami i zaangażowaniem z strony strażaków, gminy a także mieszkańców i sympatyków straży. Wyjątkowe wydarzenie rozpoczęło się od zbiórki gości, strażaków i ich rodzin oraz pocztów sztandarowych na placu miejscowego kościoła pw. Dobrego Pasterza. Następnie odbyła się msza w intencji zmarłych i żyjących strażaków a zaraz po niej zorganizowano przemarsz wszystkich zebranych na teren OSP Górki Śląskie. Mimo ogromnego upału wszyscy zebrani z dumą uczestniczyli w uroczystej części programu gdzie przedstawiono rys historyczny straży. Uczczono również minutą ciszy pamięć zmarłych strażaków.

Marceli Dębski - kapelan strażaków ziemi raciborskiej poświęcił remizę oraz wóz bojowy. Kluczyki wozu wręczył Wójt Gminy Nędza Leszek Pietrasz, radna powiatowa Anna Iskała oraz komendant KP PSP st. bryg. Jarosław Ceglarek. Gratulacje i słowa uznania przekazali również zaproszeni goście, a wśród nich starosta ing. David Benek, który reprezentował gminę partnerską Velké Hoštice. Po uroczystej części goście zostali zaproszeni na obiad. Resztę dnia umilili swoim repertuarem Orkiestra Dęta Gminy Nędza oraz Monika i Leszek Filec. Nie zabrakło także atrakcji w postaci dmuchańca, popcornu i gastronomii.

Publikacja powstała we współpracy z Gminą Nędza oraz jest współfinansowana z jej środków

Ludzie

Leszek Pietrasz

Wójt Gminy Nędza

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].