Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Prezydent Wojciechowicz o "nieszczególnie mądrych pomysłach opozycji". Sprawa ogrodów działkowych w Raciborzu

W porannej audycji Monitor Samorządowy w Radiu Vanessa prezydent Raciborza wyjaśnił, że nie było, nie ma i nie będzie zamiaru ograniczenia, lub likwidacji Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Raciborzu.

Prezydent Wojciechowicz o "nieszczególnie mądrych pomysłach opozycji". Sprawa ogrodów działkowych w Raciborzu
Prezydent Jacek Wojciechowicz na spotkaniu z raciborskimi działkowcami

- Nikt nie powinien czuć się zagrożony w Raciborzu i działkowcy też nie mają do tego powodu. bo nie było, nie ma i nie będzie planów zmierzających do ograniczania czy likwidacji ogrodów działkowych - stwierdził Jacek Wojciechowicz w Vanessie.

Odbył spotkanie z przedstawicielami raciborskich ogrodów, bo ci poczuli się zagrożeni.

Z takim pytaniem zwrócił się do Wojciechowicza radny Dariusz Polowy na sesji z 19 czerwca. Czy w rozpoczętej procedurze tworzenia ogólnego planu zagospodarowania przestrzennego dla Raciborza planowana jest zmiana przeznaczenia terenów Rodzinnych Ogrodów Działkowych? Polowy podkreślił, że jest zatroskany, że działkowcy tego się obawiają.

Tym pismem działkowcy nawoływali do akcji zbierania podpisów ws. obrony działek przed ewentualnymi zmianami w planie zagospodarowania

- To nie jest pokłosie nowych przepisów, ale pokłosie dezinformacji, którą szerzą niektórzy politycy lokalni, żeby wzbudzić niepokój wśród działkowców - ocenił J. Wojciechowicz.

- Spotkałem się z nimi, uspokoiłem, my nie mamy takich zamiarów, takich nieszczególnie mądrych pomysłów, które rozpowszechnia moja opozycja - dodał prezydent Raciborza.

- Działki są niezwykle istotnym elementem ekosystemu miasta, to nie jest tak, że działka jest dzisiaj enklawą prywatności, to bardziej ogród, na niektóre można wchodzić z zewnątrz, by spacerować, a w dobie ocieplenia klimatu, to pełnią istotną funkcję ochrony klimatu, rolę ekologiczną - zaznaczył J. Wojciechowicz.

Prezydent miasta podkreślił, że nie zabierze nikomu terenów działkowych. - Nie zabierze żadnego terenu, nie zabierze samochodu czy mieszkania, albo hulajnogi. Malowanie mnie w barwach człowieka który zabiera biednym a rozdaje bogatym, to jest chybiona jakaś polityka - podsumował Wojciechowicz.

Ludzie

Jacek Wojciechowicz

Prezydent Raciborza i były wiceprezydent Warszawy

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~WojciechOwicz (83.4. * .219) 10.07.2024 11:09
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A ten swoją prezydenturę opiera na dwóch filarach : kawkowaniu i zabieraniu kasy.

~TolekBanan (46.204. * .59) 09.07.2024 12:04
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Zamiary zamiarami, a nagle okaże się, że po warszawsku wymeldowanie z dzialeczki, bo deweloper chce się zbudować

~Alias_x (46.204. * .211) 09.07.2024 11:24
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A ja wierzę Wojciechowiczowi.
Tak samo jak Tuskowi

~zasmuconyRaciborzanin (45.134. * .239) 09.07.2024 11:20
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Po owocach poznacie Wojciechowicza. Tylko miasta szkoda i mieszkańców.

~ryszardSRC (37.28. * .230) 09.07.2024 11:16

W stolicy inaczej Jacka wspominają. Po tej kadencji my też będziemy wspominać. Tylko szkoda że dopiero po wybrykach.

~wtf (46.223. * .21) 09.07.2024 11:08

Polowy wymyślił nową zabawę i robi teraz krecią robotę.
Taki krecik raciborski...