Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wodzisławski Dzień Seniora w dzielnicy Zawada

Wodzisławskie Centrum Kultury wspólnie z Miastem Wodzisław Śląski zaprasza do dobrej zabawy. Seniorzy - to oni będą głównymi bohaterami czwartej imprezy z cyklu "Dziewięć dzielnic, jedno miasto".

Wodzisławski Dzień Seniora w dzielnicy Zawada

W niedzielę, 14 lipca br. w godz. od 17:00 do 21:30 w dzielnicy Zawada czeka nas wyjątkowy Wodzisławski Dzień Seniora. To wydarzenie będzie doskonałą okazją do integracji środowiska senioralnego oraz umocnienia więzi międzypokoleniowych. Tego dnia na uczestników czekają nie tylko występy gwiazd TVS, ale także zabawa taneczna czy pokaz tańca liniowego.

Niedzielne popołudnie, 14 lipca będzie obfitowało w wiele atrakcji, a to wszystko za sprawą Wodzisławskiego Dnia Seniora, który odbędzie się na terenie obiektu sportowego LKS Naprzód 46 Zawada przy ul. Młodzieżowej 273F w dzielnicy Zawada, w godz. od 17:00 do 21:30. Wydarzenie poprowadzi Agnieszka Strzelczyk z Telewizji TVS.

W programie wydarzenia znalazły się:

  • występy gwiazd Telewizji TVS: Aliny Trzeciak, De Silvers,
  • pokaz tańca liniowego w wykonaniu Reprezentacyjnej Grupy Tańca Liniowego „Country Fox" ze Stowarzyszenia Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku,
  • zabawa taneczna z DJ'em Seniorem,
  • zabiegi pielęgnacyjno-kosmetyczne dla seniorów z TEB Edukacja w Wodzisławiu Śląskim,
  • konkursy z telewizją TVS,
  • strefa Łuczników Zawada,
  • warsztaty plastyczne z Wodzisławską Placówką Wsparcia Dziennego "Dziupla",
  • dmuchaniec dla dzieci.

Dodatkowo: strefa gastronomiczna.

Patronat nad wydarzeniem objęła Telewizja TVS.

Wybierz autobus

Wybierasz się na powyższe wydarzenie? W związku z organizacją Wodzisławskiego Dnia Seniora w niedzielę, 14 lipca przejazdy wodzisławskiej komunikacji miejskiej będą bezpłatne. Ponadto pojawią się dodatkowe kursy na trasie Dworzec Autobusowy-Zawada. Wkrótce szczegółowy rozkład jazdy.

Gwiazdy TVS na Wodzisławskim Dniu Seniora

De Silvers to zespół szlagierowo-biesiadny wykonujący własne utwory, jak również znane i lubiane przez publiczność utwory biesiadne przeplatane śląskim humorem. Ich muzyka cieszy się dużą popularnością, a najbardziej znane utwory zespołu to "Chce Cię w te lato" i "Kochaj ludzi". De Silvers potrafią rozkręcić każdą imprezę, łącząc tradycję z nowoczesnym brzmieniem i dostarczając niezapomnianych wrażeń słuchaczom w każdym wieku.

Alina Trzeciak, wokalistka, dziennikarka, kompozytorka, autorka piosenek i instrumentalistka, która nie przestaje zachwycać swoją twórczością. Na swoim koncie ma cztery autorskie płyty, w tym jedną niemieckojęzyczną zatytułowaną "Polin, die deutschen Schlager singt". Od 2016 roku podbija serca fanów na Śląskiej Scenie. Jej najpopularniejsze utwory, takie jak "Bliżej Ciebie", "Jesteś moim ideałem" oraz "Kolorowy Świat" w duecie z Timem Fabianem zdobył szerokie uznanie i stał się przebojami.

O cyklu "Dziewięć dzielnic, jedno miasto"

Głównymi założeniami organizacji cyklu jest z jednej strony pokazanie mieszkańcom z innych części miasta, jak miło można spędzić czas w każdej z wodzisławskich dzielnic, jak i wykorzystać potencjał, których w nich drzemie, z drugiej integracja wodzisławian. Wielu mieszkańców peryferyjnych dzielnic miasta rzadko ma okazję bywać w ścisłym centrum miasta. Wszelkie potrzeby życia codziennego mogą zaspokoić w swoim otoczeniu, z którym czują się najbardziej związani.

Przestrzeń miejska kształtowana przez mieszkańców kształtuje także ich tożsamość. Dlatego niezwykle ważnym jest dla nas, aby wodzisławianie z peryferyjnych dzielnic poczuli się częścią naszej małej Ojczyzny - Wodzisławia Śląskiego.

W 2024 roku ponownie stawiamy na budowanie wspólnoty przez kulturę, bo nic tak nie łączy ludzi, jak właśnie ona. I w tym roku nie zabraknie wydarzeń, które spotkały się z największym zainteresowaniem mieszkańców tj. "WLOT zabytkowej motoryzacji" oraz "W klimacie PRL".

źródło: WCK

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].