Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gorący początek wakacji w kinach Helios

Wakacje rozpoczynają się mocnym filmowym akcentem w postaci wyczekiwanych premier. Od najbliższego piątku na wielkich ekranach pojawią się: „Ciche miejsce: Dzień pierwszy” oraz „Horyzont. Rozdział 1”. Ponadto w repertuarze zagoszczą hity dla widzów w każdym wieku – w tym seanse przedpremierowe animacji „Gru i Minionki: Pod przykrywką”. Przez cały okres wakacji trwa filmowy konkurs „Aktywne lato” – Helios zaprasza wszystkich widzów do wspólnej zabawy!

Gorący początek wakacji w kinach Helios

„Ciche miejsce: Dzień pierwszy” to gorąca nowość z lubianej serii horrorów, której pomysłodawcą jest John Krasinski. Nie będzie to kontynuacja poprzednich części, lecz prequel, ukazujący początek inwazji okrutnych kosmitów. Mieszkańcy Nowego Jorku przeżywali zwyczajny dzień, kiedy zostali zaskoczeni niebezpiecznym atakiem. Główna bohaterka, Sam (w tej roli zdobywczyni Oscara – Lupita Nyong'o) akurat w tym momencie wybrała się do metropolii ze swoim kotem Frodo. Przybyłe na Ziemię potwory cechują się niezwykle wyostrzonym słuchem, przez co chcący przeżyć ocaleni nie mogą wydawać z siebie żadnych dźwięków. Jedno z najgłośniejszych miejsc świata zamiera w głuchej ciszy…

Na ekrany wchodzi również „Horyzont. Rozdział 1”, czyli western, którego reżyserem i scenarzystą jest Kevin Costner. Fabuła skupia się na losach osadników, przemierzających bezkresne terytoria Stanów Zjednoczonych podczas dzielącej kraj wojny secesyjnej. Są oni narażeni na ataki zarówno ze strony bandytów, szukających łatwego łupu, jak i rdzennej ludności, broniącej swojej ziemi. Niekorzystne warunki środowiskowe potęgują trudność wędrówki… Twórca filmu wciela się również w główną rolę, a obok niego występują między innymi: Jena Malone, Sienna Miller i Sam Worthington.

Najbliższy weekend przyniesie przedpremierowe seanse wyczekiwanej nowości – mowa o animacji „Gru i Minionki: Pod przykrywką”. Odbędą się one w dniach 28-30 czerwca, a wybranym projekcjom będą towarzyszyły animacje dla dzieci i konkursy z nagrodami. Nowa część przygód ulubieńców najmłodszych ukazuje superzłoczyńcę Gru, którego rodzina się powiększa. Jednocześnie do akcji wkraczają nowi przeciwnicy – Maxime Le Mal i jego dziewczyna Valentina…

Ponadto w repertuarze znajdą się inne filmy doskonałe na rodzinne wyjście do kina. Należy do nich animacja Disney i Pixar „W głowie się nie mieści 2”. Produkcja cieszy się uznaniem zarówno ze strony krytyków, jak i widowni! Znana z pierwszej części Riley jest już nastolatką, a w jej życiu pojawiają się nowe emocje, kształtujące jej osobowość. Radość, Smutek, Złość, Strach i Odraza z pewnym wahaniem witają nowego przybysza: Niepewność.

Kinomanom w każdym wieku może spodobać się również film animowany „Arka Noego. Ahoj przygodo!” na podstawie doskonale znanej historii o Noe. Dwie myszki, Vini i Tito, podstępem wchodzą na Arkę, lecz to dopiero początek ich przygody. Na pokładzie znajdują się bowiem groźny lew i jego świta, pragnący podporządkować sobie pozostałe gatunki. Bohaterowie proponują, by o władzy na statku zadecydował… konkurs piosenki. Nadal na wielkich ekranach można obejrzeć także rodzinną animację „Garfield”, ukazującą młodość najsłynniejszego kota świata i jego spotkanie z ojcem po wielu latach. Nie zabraknie wielkiej przygody, pozytywnego humoru i… pokładów włoskiego jedzenia!

W repertuarze pojawi się też horror „Wake up”, opowiadający o grupie młodych aktywistów, chcących zaprotestować przeciwko niszczeniu środowiska. Chowając swoją tożsamość za zwierzęcymi maskami, dokonują zniszczeń w miejscowym centrum handlowym. Grupa nie spodziewa się jednak, że przez całą noc pozostanie uwięziona w budynku z obłąkanym ochroniarzem…

W poniedziałkowe popołudnie, 1 lipca, w wybranych lokalizacjach odbędą się seanse z cyklu Kino Konesera. Widzowie będą mogli zapoznać się z francuskim filmem psychologicznym „Tylko my dwoje”. Blanche i Greg to na pozór idealnie dobrana para. Kobieta przeprowadza się dla ukochanego do innego regionu kraju. Blanche odkrywa jednak, że Greg okłamał ją co do powodów przeprowadzki…

Tradycyjnie w czwartek do kin Helios zawita polska produkcja. 4 lipca zaprezentowana zostanie komedia romantyczna „Miłość jak miód” w ramach cyklu Kultura Dostępna. Film opowiada o dojrzałej przyjaźni i miłości, która przychodzi niespodziewanie i nie patrzy na metrykę. W rolach głównych występują: Agnieszka Suchora, Edyta Olszówka, Michał Czernecki i Bartosz Opania.

Szczegóły dotyczące nadchodzących seansów oraz bilety na wszystkie pokazy można znaleźć na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kinowych w całej Polsce. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a także – zaoszczędzić w ramach oferty „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”.

Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 54 kinami mającymi łącznie 304 ekrany i ponad 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych grup medialnych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku - AMS), internetu (portal Gazeta.pl) oraz radia (9 stacji radiowych z portfolio Grupy Eurozet).

Tekst sponsorowany