Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Medycyna Pracy i Badania Psychotechniczne w CM Medhouse

Medycyna pracy to specjalistyczna dziedzina, której celem jest ochrona zdrowia pracowników poprzez regularne monitorowanie ich stanu zdrowia oraz ocenę warunków pracy. Centrum Medyczne Medhouse oferuje kompleksowe usługi w zakresie medycyny pracy oraz badań psychotechnicznych, zapewniając szybkie terminy wizyt i możliwość wykonania większości badań w jednym dniu.

Medycyna Pracy i Badania Psychotechniczne w CM Medhouse

Medycyna Pracy: Dlaczego Jest Ważna?

Wszystkie przedsiębiorstwa mają obowiązek dbania o zdrowie swoich pracowników. Jednym z kluczowych elementów tego procesu są badania medycyny pracy, które obejmują:

  • Badania wstępne – przeprowadzane przed rozpoczęciem pracy na nowym stanowisku.
  • Badania okresowe – regularne kontrole zdrowotne, które pomagają monitorować stan zdrowia pracowników i wczesne wykrywanie ewentualnych problemów zdrowotnych.
  • Badania kontrolne – wykonywane po dłuższej nieobecności w pracy spowodowanej chorobą, aby upewnić się, że pracownik jest zdolny do wykonywania swoich obowiązków.

Warto podkreślić, że zgodnie z przepisami, do przeprowadzania tych badań konieczne jest zawarcie umowy między pracodawcą a placówką, która przeprowadza badnia.

Specjalistyczne Badania dla Kierowców i Pracowników Sanitarno-Epidemiologicznych

Oferta CM Medhouse obejmuje również badania dla kierowców, które są niezbędne do uzyskania lub przedłużenia prawa jazdy dla różnych kategorii. Ponadto, istnieje również możliwość wykonania badań sanitarno-epidemiologicznych, które są obowiązkowe dla osób pracujących w branżach wymagających szczególnej higieny.

Badania Psychotechniczne: Dla Kogo i Dlaczego?

Badania psychotechniczne to nieodłączny element oceny zdolności psychoruchowej i sprawności psychicznej osób wykonujących różne zawody. CM Medhouse oferuje te badania dla szerokiego grona odbiorców:

  1. Kierowcy zawodowi - osoby prowadzące pojazdy ciężarowe, autobusy czy taksówki muszą przejść testy oceniające ich zdolności do bezpiecznego prowadzenia pojazdów. Dotyczy to także kierowców pojazdów uprzywilejowanych oraz tych przewożących wartości pieniężne.
  2. Instruktorzy nauki jazdy i egzaminatorzy - osoby te muszą wykazać się odpowiednimi zdolnościami psychoruchowymi, aby móc skutecznie i bezpiecznie przekazywać wiedzę przyszłym kierowcom.
  3. Osoby skierowane na badanie przez lekarza - na przykład ze względu na problemy zdrowotne mogące wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów lub wykonywania obowiązków zawodowych.
  4. Kierowcy zobowiązani do przeprowadzenia badań psychologicznych - w przypadku naruszeń drogowych takich jak jazda pod wpływem alkoholu, przekroczenie limitu punktów karnych, uczestnictwo w wypadku drogowym, czy inne wykroczenia.
  5. Osoby ubiegające się o zezwolenie na prowadzenie tramwaju - takie badania są niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo na drogach i trasach tramwajowych.
  6. Pracownicy na stanowiskach wymagających szczególnej sprawności psychoruchowej - np. górnicy, pracownicy obsługujący maszyny w ruchu, czy pracujący na dużych wysokościach. W takich przypadkach badania psychotechniczne pomagają ocenić zdolność do pracy w trudnych warunkach.
  7. Osoby pracujące w warunkach narażenia na niebezpieczne substancje chemiczne oraz w środowisku z niekorzystnymi czynnikami psychospołecznymi - badania te są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa zarówno pracowników, jak i otoczenia.

Dlaczego warto wybrać placówkę Medhouse?

Placówka zapewnia szybkie terminy wizyt i możliwość wykonania większości badań w jednym dniu, co jest szczególnie ważne dla osób aktywnych zawodowo

Centrum Medyczne Medhouse to gwarancja profesjonalizmu, szybkich terminów i kompleksowej opieki zdrowotnej.

Dowiedz się więcej na https://medhouse.pl/przychodnie/medycyna-pracy/ 

Tekst sponsorowany