Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Michał Woś: Nie mam wątpliwości, że Sejm mój immunitet uchyli

Poseł z Raciborza chce wystąpić przed Sejmem i "pokazać prawdę, żeby zostało w protokołach zapisane, jak oni działają, żeby było na przyszłość potwierdzenie działania tej skrajnie białoruskiej ekipy Adama Bodnara" - zaznaczył w wywiadzie dla Do Rzeczy.

Michał Woś: Nie mam wątpliwości, że Sejm mój immunitet uchylima.w
Michał Woś - poseł na Sejm, polityk Suwerennej Polski (Zjednoczona Prawica)

Czy obawia się pan tego, że Sejm uchyli panu immunitet? - pyta Do Rzeczy. - Nie mam najmniejszych wątpliwości, że Sejm ten immunitet uchyli. Taka jest arytmetyka sejmowa i potrzeba tych wszystkich rozgrzanych politycznie głów - odpowiada Michał Woś.

Jego zdaniem rządzący "chcą odwrócić uwagę od siebie oraz od tego, że nie realizują swoich konkretów, przyjmują migrantów i zamieniają Polskę w kraj drugiej kategorii".

Polityk Suwerennej Polski złożył zawiadomienie do prokuratury na przekroczenie uprawnień przez prokuratorów i Adama Bodnara, że zataili przed Sejmem oraz wprowadzili w błąd posłów i marszałka Sejmu.

Wskazuje na opinię prawną z 2018 roku, zamówioną przez Najwyższą Izbę Kontroli, która podaje, że z art. 4 ustawy o CBA, które jest finansowane z budżetu, nie można wyciągać wniosków, że CBA nie może być finansowane z innych źródeł, w tym funduszy celowych, jeśli są ku temu podstawy prawne w innych ustawach.

- W przypadku Funduszu Sprawiedliwości mówimy od początku, że nie ma takiej wątpliwości - mówi w Do Rzeczy Michał Woś.

Kieruje do podstawy prawnej, to jest artykułu 43. § 8 punkt 1C, gdzie wskazuje się, że środki Funduszu wprost przeznaczane są na zadania realizowane przez jednostki finansów publicznych, ustawowe. - A CBA realizuje takie zadania, związane z wykrywaniem i zwalczaniem przestępczości - odkreśla Woś.

Według niego, w związku z zatajeniem tej opinii prawnej, Sejm został wprowadzony w błąd.

Więcej tutaj:

https://dorzeczy.pl/opinie/602454/wos-skladam-zawiadomienie-na-przekroczenie-uprawnien-przez-ekipe-bodnara.html

- W środę 25 czerwca sejmowa komisja regulaminowa wyda opinię w sprawie immunitetu Michała Wosia. Wszystkie przeszkody do głosowania w Sejmie zostaną usunięte - powiedział w rozmowie z reporterką TVN24 Jarosław Urbaniak z Koalicji Obywatelskiej, szef sejmowej komisji.

- Komisja spotyka się w środę o 11. To jest bardzo krótkie przedstawienie sprawy na posiedzeniu Sejmu i można przystąpić do głosowania, czyli tej najważniejszej rzeczy. I to głosowanie zdecyduje, czy immunitet jest zachowany, czy uchylony - powiedział J. Urbaniak w TVN24. Posiedzenie rozpoczyna się w środę i potrwa do piątku.

13 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~wtf (46.223. * .172) 26.06.2024 08:16
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Nopaczpan! Nie ma wątpliwości, bo on sam wie najlepiej jaka jest prawda!

~Mieszko2 (78.31. * .60) 26.06.2024 08:14
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Panie Woś najlepszą obroną jest atak to przykre swoich czytaj Polaków wyzywać od "band białoruskich" gdy Pis miał swoje pięc minut czytaj osiem lat mydliliście oczy ludziom że jest tak super fajnie jeszcze chyba żadna partia po 89' roku nie skłóciła tak obywateli wam się to "udało" to przykre i gdyby nie miał Pan sobie nic do zarzucenia nie byłoby tych nerwowych ruchów i buńczucznych wypowiedzi

~leszek2 (80.238. * .105) 25.06.2024 23:31
oceniono 2 razy
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Oko23 (46.22. * .118) 25.06.2024 22:28
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Pycha chodzi przed upadkiem! Nigdy w Polsce nie było grupy tak bucowatych i nieprzyjemnych polityków jak w Solidarnej Polsce. Liczę że sądy się wami zajmą i będą bezlitosne.

Tatuś 25.06.2024 20:03
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Ble, ble, ble panie Woś. Nie udawaj pan, że nie wiesz o co jesteś oskarżany. Prawnik jak z koziej d... trąbka....

~alleuja_i_do_przodu (193.169. * .48) 25.06.2024 17:56

Woś jesteś czysty czego się boisz ?

~qwerty123 (185.232. * .18) 25.06.2024 17:22
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

ziobro zdziwienia
ja na niego nie głosowałem, zresztą nigdy bym na nikogo z pis-u nie zagłosował
niech się martwią ci co na niego glosowali
bo oni też przyłożyli pośrednio rękę do przestępstwa

~wtf (46.223. * .158) 25.06.2024 14:26
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Do prawackich inwektyw pana Wosia pasuje tylko jeden komentarz: tonący brzydko się chwyta!

right 25.06.2024 13:37
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Rudy jest mściwy...

~abece (46.112. * .225) 25.06.2024 12:41
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Michałku a ludzie mogą sobie przypomnieć sobie pewne sprawy, opowiedzieć,.dołożyc Ci pare paragrafów....

~JohhnyQw (91.146. * .208) 25.06.2024 11:45
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Lewaki: wyższe ceny prądu( w całej Europie spadają)dojeżdżają PKP Cargo, zyski Orlenu spadają, zwożenie Afrykanów do pl..., szczucie, walka z kościołem , brak zadań domowych dla dzieci, większą kasa na LGBT zamiast na ważniejsze sprawy...

~Zoolog (78.31. * .26) 25.06.2024 11:27
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Fatalnie, ludzie niesieni emocjami i tak żadnych wyjaśnień nie będą słuchać. Gdyby i słuchali to nie zrozumieją. Uśmiechnięta Polska. Za jakiś czas uśmiech ludziom zniesie cios prosto w nos.

~Wald (91.233. * .140) 25.06.2024 11:16
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Żegnaj Michale ! Czas podzielić drogę kumpla: Adam G., były poseł i wiceminister nadal w areszcie. Sąd przedłużył aresztowanie