Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Policja i Spółka Restrukturyzacji Kopalń przeprowadzili kontrolę na hałdzie

Policjanci z komisariatu w Pszowie, wspierani przez mundurowych z wodzisławskiej drogówki, wspólnie z pracownikami Spółki Restrukturyzacji Kopalń prowadzili kontrolę terenu hałdy "Wrzosy" w ramach akcji "Motocykl i quad".

Policja i Spółka Restrukturyzacji Kopalń przeprowadzili kontrolę na hałdzieKPP Wodzisław Śląski
W najbliższym czasie planowany jest szereg wspólnych działań mających na celu zapobieganie dewastacji terenu pokopalnianego znajdującego się na terenie powiatu wodzisławskiego.

W poprzednią sobotę policjanci z Pszowa wraz z pracownikami Spółki Restrukturyzacji Kopalń prowadzili kontrolę hałdy "Wrzosy" w ramach akcji "Motocykl i Quad". W trakcie prowadzonych czynności pracownicy SRK za pomocą drona wskazywali miejsca zagrożone dewastacją przez motocyklistów i użytkowników pojazdów typu quad.

Pracownicy spółki zwracają uwagę, że w ostatnim czasie wbrew zakazom, osoby poruszające się pojazdami po zboczach hałdy powodują uszkodzenia wykonanych zabezpieczeń zboczy hałdy, co w konsekwencji doprowadza do natlenienia i powoduje realne zagrożenie wystąpienia pożaru, rozprzestrzeniania się trujących i duszących dymów oraz obsunięcia się zboczy zwałowiska.

fot. KPP Wodzisław Śląski

fot. KPP Wodzisław Śląski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ochodzita (148.113. * .36) 25.06.2024 10:10

W ostatnim czasie? I co w związku z tą akcją? Pobawili się dronem i wrócili do swoich zajęć na stację benzynową Rybnicka, Marklowicka.