Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nawet TV Trwam broni MDK. Godzinny program o “drugim domu naszych dzieci”

Ekipa Telewizji Trwam zrealizowała w Raciborzu, pod siedzibą Młodzieżowego Domu Kultury program „Po stronie prawdy”. Zaprezentowano szereg wypowiedzi rodziców i dzieci. Najmłodsi mówili: nie chcemy, żeby nam zabrali MDK.

Nawet TV Trwam broni MDK. Godzinny program o “drugim domu naszych dzieci”
W TV Trwam wypowiadali się m.in. wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury. Nie wyobrażają sobie likwidacji placówki

TV Trwam przeprowadziło wywiad z Marią Stanisławą Jasitą przewodniczącą rady rodziców MDK. Podkreślono, że placówka istnieje 40 lat, ma 750 wychowanków, a składka na radę wynosi tu 30 zł. - To drugi dom naszych dzieci - mówiła jedna z mam biorących udział w nagraniu.

Młodzież przygotowała małe plakaty na tę okoliczność. Na jednym widniało hasło: naszego domu zabranie to rozstrzeliwanie. Rodzice mówili, że zmiany kadrowe grożą utratą serca MDK. - Po zmianach będzie gorzej - prognozowali. - To jest mój drugi dom, nie byłabym tą osobą, gdybym tu nie trafiła - padła jedna z wypowiedzi wychowanków. Inna z obecnych dziewcząt powiedziała, że MDK to jej dzieciństwo. - Nie odbierajcie marzeń dzieciom - apelował kolejny rozmówca. Nastolatka chwaliła przed kamerą Trwam instruktora Daniela Rożka, podkreślając, że “to jest człowiek przyłóż do rany”.

Materiał, który wyemitowano w czerwcu na antenie TV Trwam jest dostępny pod tym linkiem na stronie internetowej stacji:

https://tv-trwam.pl/film/vod.159049-po-stronie-prawdy-7

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~TAJEMNICZY_ (83.26. * .121) 21.06.2024 23:17

Skoro jest TVN, Polsat i TVP to dlaczego nie może być TV TRWAM?

~karpat (188.137. * .64) 21.06.2024 19:32

Trwam? A co to jest? To chyba tylko coś do wyciągania kasy bo kto to ogląda?

~Maruda (78.31. * .35) 21.06.2024 17:58

Istnieje nie 40, a co najmniej 70 lat. Najlepsza była modelarnia lotnicza, plac zabaw, lekcje angielskiego, zespoły artystyczne, lodowisko. No i oczywiście możliwość wykupu podwieczorków dla dzieciaków.

~KultuRysta (5.184. * .244) 21.06.2024 12:33

Wybraliście takich intelektualistów jak Swoboda czy Wolny, to teraz proszę się nie dziwić że piętrzą się problemy.

~Emolek1 (83.22. * .157) 21.06.2024 11:34

Problemy w Starostwie rosną jak na drożdżach.

~ZDZiwiony1 (46.204. * .71) 21.06.2024 10:52
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Co? Rydzyk interweniuje w Raciborzu? Koniec świata…