Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dominik Konieczny spytał czy i gdzie prezydent Wojciechowicz ulokuje nielegalnych imigrantów w Raciborzu? Wojewodowie rozsyłają pisma do gmin

  • - Może nas to dotknąć, Niemcy codziennie wydalają migrantów z terenu swego państwa, napływają informacje o deportacjach, a wojewodowie rozsyłają pisma w sprawie przygotowania miejsc noclegowych dla migrantów - powiedział na czerwcowej sesji rady miasta były wiceprezydent Raciborza.
  • Spytał głowę miasta Jacka Wojciechowicza, jakie jest stanowisko w sprawie.
  • Włodarz dopytywał, czy Koniecznemu chodzi o migrantów, którym koledzy z PiS sprzedawali wizy?
Dominik Konieczny spytał czy i gdzie prezydent Wojciechowicz ulokuje nielegalnych imigrantów w Raciborzu? Wojewodowie rozsyłają pisma do gmin
Były wiceprezydent Raciborza, aktualnie radny opozycji z Silnego Raciborza - Dominik Konieczny

Konieczny był ciekaw, jak odpowie wojewodzie prezydent Raciborza i jakie miejsca noclegowe dla migrantów wskaże? Przypomniał wynik referendum w sprawie nielegalnej migracji, które odbyło się przy okazji wyborów parlamentarnych (jego wynik nie był ważny).

Według danych przytoczonych przez radnego raciborzanie w 96% głosujących wypowiedzieli się przeciw przyjmowaniu nielegalnych migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki do Polski.

Jacek Wojciechowicz podziękował za niezwykle ciekawe pytanie Koniecznemu i poprosił, by ten doprecyzował, czy chodzi mu o tych migrantów, którym partyjni koledzy radnego sprzedali wizy? - Chodzi mi o tych, którym pizzę roznoszono na wschodniej granicy - rzucił Konieczny. Wojciechowicz odparł, że poseł Paweł Jabłoński może radnemu podpowiedzieć w tej sprawie.

Prezydent zadeklarował, że odpowie radnemu na piśmie.

Ludzie

Dominik Konieczny

Radny,  były wiceprezydent Raciborza

Jacek Wojciechowicz

Prezydent Raciborza i były wiceprezydent Warszawy

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~HerzlichWillkommen (46.134. * .162) 20.06.2024 19:15
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia danych osobowych

~xiądz (31.0. * .2) 20.06.2024 13:24
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Ale błazenada w wykonaniu wypędzonego z Rudnika Dominiczka. Pobudował się krezus rafakowski na Brzeziu i rżnie głupa. A taki z niego prawy katolik i szafarz. Widać wiara wiarą a szują można być i tak. Nigdy nie przyjałbym komunii św. od takiego zarozumiałego bufona.

~Poziom600 (5.184. * .228) 20.06.2024 12:46
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Poziom Wojciechowicza nie odbiega jak widać od poziomu warszawsko- wiejskiego prostactwa…

~HerzlichWillkommen (83.4. * .4) 20.06.2024 11:37
oceniono 2 razy
2

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia danych osobowych

~Emolek1 (46.204. * .96) 20.06.2024 10:32
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

PO wska arogancja. Chcieliście to macie. Wybraliście to będziecie płacić. Teraz nie marudzić. Buduję się apartamentowiec przy parku, będzie świetne lokum.

~kingkong (188.137. * .95) 20.06.2024 09:03
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

pacan sam sobie odpowiadasz? prawdziwy pacan z ciebie. przecież wystarczyło żeby wawrzyk i inni nie sprzedawali po całej afryce i azji polskich wiz

~Alias_x (46.204. * .104) 20.06.2024 08:58
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Problem jest realny a podejście Wojciechowicza prostackie. Sama jestem ciekawa co zrobi. Czy nie nawpuszcza nam tego do Raciborza a on sam potem pitnie do warszawki

~JacekJacekJacek (212.119. * .37) 20.06.2024 08:51
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Wojciechowicz chętnie przyjmie kontygent migrantów do Raciborza. Przecież i tak tu nie mieszka.

~Pacan (46.204. * .24) 20.06.2024 08:50
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Niemce przywieźli kilka razy więcej osób niż było nielegalnych wiz. P czym ten prezydenta fanzoli?