Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wytwórnia asfaltu dla PRD Racibórz powstaje w Bukowie. W sierpniu może ruszyć produkcja

W sesji rady Raciborza wziął udział prezes miejskiej spółki Krzysztof Wrazidło. Odpowiedział na zapytanie radnego Marcina Ficy o postępy w uruchomieniu otaczarni, potocznie nazywanej asfaltownią. PRD musiało przenieść ją z Płoni wskutek protestów mieszkańców.

Wytwórnia asfaltu dla PRD Racibórz powstaje w Bukowie. W sierpniu może ruszyć produkcjama.w
Prezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Krzysztof Wrazidło na sesji rady Raciborza, na której szefowie spółek miejskich zdali doroczny raport

Szef Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Raciborzu powiedział radnym, że wytwórnia mas bitumicznych powstaje w Bukowie (gmina Lubomia powiat wodzisławski).

Jest już prawie gotowa do rozruchu, choć spodziewano się ją uruchomić w czerwcu, a stanie się to nie prędzej niż w sierpniu. Aktualnie PRD czeka na specjalne kontenery, które mają się pojawić w ciągu miesiąca. Po ich otrzymaniu PRD przejdzie do kolejnego etapu uruchomienia otaczarni.

Jednocześnie spółka uczestniczy w postępowaniu sądowym, bo przeciw powstaniu instalacji protestują mieszkańcy. Obecnie postępowanie toczy się przez Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Jak powiedział na czerwcowej sesji prezes Wrazidło, liczy on na korzystną dla spółki decyzję sądu, bo ten rozważy stan zaawansowania prac przy inwestycji w Bukowie. Zdaniem szefa PRD w sierpniu asfalt powinien być już tam produkowany.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Lubomik (46.204. * .212) 20.06.2024 17:06

Super że będzie wytwórnia masy bitumicznej jest ekologiczna nie to co ma być w Lubomi oczyszczalnia ścieków ludziom wszystko przeszkadza to gdzie
Mają ludzie pracować

~MieszkaniecBukowa (31.133. * .210) 19.06.2024 22:00

Wciskać komuś kukułcze jajo. Oby nasza krzywda Wam bokiem wyszła.