Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czy Razem dla Raciborza zmieni pogląd w sprawie lodowiska? Radni nie chcieli i nie chcą wersji Polowego. Czy Wojciechowicz ją zrealizuje?

Jeśli urząd miasta nie przekaże w czerwcu firmie budującej lodowisko pół miliona złotych, to trzeba będzie jej wypłacić dwa miliony złotych kary. Tymczasem w kasie magistratu nie ma pieniędzy ani na karę, ani na spłatę wszystkich faktur, z którym zalega wykonawcy inwestycji na terenie OSiR-u.

Czy Razem dla Raciborza zmieni pogląd w sprawie lodowiska? Radni nie chcieli i nie chcą wersji Polowego. Czy Wojciechowicz ją zrealizuje?
Były prezydent Raciborza Dariusz Polowy i przewodniczący rady miasta Mirosław Lenk. Sytuacja z lodowiskiem jest patowa. Następca Polowego chce kontynuować budowę by nie płacić kary 2 mln zł. Jego radni sprzeciwiali się tej budowie do końca minionej kadencji

Do spłaty zostało 2,6 mln zł za wykonane już etapy budowy Raciborskiego Centrum Aktywnej Integracji Społecznej. Część faktur zapłacono z sądowych nakazów zapłaty (koszty sądowe obciążyły raciborskich podatników na kwotę ponad 200 tys. zł). Inne faktury czekają na opłacenie od stycznia 2024 roku. Miasto zamierza przekazać wykonawcy 500 tys. zł, jeśli ten ponownie wejdzie na budowę przy Zamkowej. żeby Miasto zapłaciło coś, nie możemy wprowadzić tyle pieniędzy, staramy się o 5 mln zł - dofinansowanie,

Mirosław Lenk lider Razem dla Raciborza przypomina, że większość radnych poprzedniej kadenncji kwestionowała sposób realizacji tego zadania jeśli chodzi o parametry i zadaszenie lodowiska.

- Trudno zmieniać decyzję w kwestii w której miało się odmienne zdanie, nawet w nowej sytuacji politycznej, kiedy ma się swojego pezydenta, bo mamy swoje zasady. W naszej grupie toczy się dyskusja jak postąpić - przyznał Lenk na forum komisji budżetowej na dwa dni przed sesją 19 czerwca.

- Ten problem jest trudny z różnych punktów widzenia - uznał M. Lenk.

Z wykonawcą kontaktował się naczelnik wydziału edukacji Krzysztof Żychski. Jak podała skarbnik miasta Maria Wieczorek-Juzwiszyn wypracowano po ustnych ustaleniach rozwiązanie, jakie proponuje radnym prezydent Jacek Wojciechowicz. Wykonawcy należy przekazać kwotę 500 tys. zł żeby kontynuował prace. Miasto liczy na dofinansowanie z ministerstwa sportu w kwocie 5 mln zł. Złożono wniosek.

- Jeśli nie dojdzie do tej operacji finansowej do końca czerwca, to nastąpi konieczność wypłacenia kary umownej - poifnormowała radnych skarbniczka 17 czerwca. Chodzi o kwotę 2 mln zł.

- Pewnych rzeczy się nie da zrobić, ale może coś się jednak uda, by wyjść z tej sytuacji trochę inaczej -podsumował Mirosław Lenk. Decyzja musi zapaść na sesji.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~zatroskany (199.247. * .237) 20.06.2024 13:34

Kwalifikacje kreta...

jankretek55 20.06.2024 08:23

No to jest żenujące. Najpierw sprzeciw wobec wielu posunięć Pana Polowego. A dziś pokorna akceptacja jego wyborów i pomysłów. Tak jest z lodowiskiem, tak jest z awansowaniem jego pracowników zatrudnionych na miejsce niesłusznie zwolnionych. Może ktoś wie jakie kompetencje ma faworytka Pana Polowego, a dziś wiceprezydent u Pana Wojciechowicza, niejaka Pani Głowińska do nadzoru inwestycji miejskich, gospodarki komunalnej w tym likwidacji smrodu w Brzeziu czy wreszcie urbanistyki. Słabo to widzę, przewiduje kolejne stracone 5 lat.

~Goo (46.204. * .193) 19.06.2024 21:57

Róbcie te lodowisko i wszystko inne a maruderzy niech siedzą cicho bo ze wszystkiego są zawsze niezadowoleni. Miasto ma się rozwijać i wszystko ma być. Kasę załatwiać i robić.

~LiczeNonStop (46.134. * .22) 19.06.2024 16:46
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Ile miesięcy zajmuje radnym Lenka i Fity otrzeźwienie i zmądrzenie?

~Paroloko (78.31. * .50) 19.06.2024 16:40
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

To był przekręt polityczny. Blokować pomysł jednego prezydenta przez tyle lat żeby teraz inny prezydent zrobił to samo. Na szczęście hamulcowa dama, Pani Anna dostała czerwoną kartkę od mieszkańców za swoje wybryki. A lodowisko mogliśmy już mieć parę lat temu.

~AlejajaAlejaja (31.60. * .49) 19.06.2024 16:39
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Chłopaki i dziewczyny od Lenka i Fity się zakiwali. Żenada.

~PT (31.11. * .205) 19.06.2024 15:31
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Niech radni kombinują teraz jak wyprostować te swoje kombinacje. Mieszkańcy patrzą