Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tragedia na szpitalnym parkingu. Kobiety nie udało się uratować

W środę (12.06.) w Knurowie, przy ulicy Niepodległości, na wewnętrznym parkingu Szpitala Miejskiego doszło do tragicznego wypadku. Mimo wysiłków lekarzy nie udało się uratować życia 71-letniej kobiety.

Tragedia na szpitalnym parkingu. Kobiety nie udało się uratowaćilustracyjne, freepik
Wszczęte w tej sprawie śledztwo wyjaśni przyczyny tragicznego zdarzenia.

Po 13.00 policja została powiadomiona o wypadku na przyszpitalnym parkingu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem marki Opel Vivaro podczas manewru cofania najechała na osobę. Kierująca, zorientowawszy się w sytuacji, natychmiast wezwała pomoc.

Poszkodowana szybko trafiła na stół operacyjny, jednak zmarła w czasie udzielanej pomocy. Na miejscu pracowała policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza, prokurator oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Kierująca, młoda kobieta, była trzeźwa. Wszczęte w tej sprawie śledztwo wyjaśni przyczyny  tragicznego zdarzenia.

źr. KMP Gliwice

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ZmotoryzowanyPatrol (46.112. * .194) 15.06.2024 08:21

Osobówki (nowsze) mają czujniki i kamery, niestety tego nie ma w busach i tirach - jest to rzadkość (zwałaszcza w tirach). A jeśli są - to są uszkodzone/zepsute. Lepszy byłby system automatycznego hamowania po wykryciu przeszkody - są już systemy do wykrywania przeszkody z przodu. Niestety - nie ma tego przy cofaniu.

~niemodne (46.204. * .52) 14.06.2024 10:16

Wszystkie auta powinny mieć czujniki cofania i problem z głowy

~ZmotoryzowanyPatrol (46.112. * .194) 14.06.2024 05:14

Przepisy przepisami - kierowca który nie ma widoczności powinien zapewnić sobie pomoc przy cofaniu - ale ilu jest kierowców którzy chętnie pomogliby takiemu cofającemu busowi, tirowi. Każdy to ma w d..ie, jeszcze strąbi, zero pomocy, ostrzeżeń dla pieszych, a jak się coś stanie - sam sobie winien - bo NIKT nie chciał mu pomóc. Tu niestety zmarła starsza osoba - może niedosłyszała że coś piska (bo tak najczęściej działają sygnalizatory cofania) a starsze osoby już tak dobrze nie słyszą (zwłaszcza wysokich częstotliwości). Można by było uniknąć tego typu wypadków jakby była kamera cofania (nie wszystkie takie pojazdy są w nią wyposażone).