Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Noc Świętojańska w Raciborzu. Zobaczcie, co działo się w parku Roth [ZDJĘCIA]

W ramach Międzynarodowych Spotkań Artystycznych Śląsk Kraina Wielu Kultur, mieszkańcy Raciborza mieli okazję uczestniczyć w Nocy Świętojańskiej, pełnej prezentacji tanecznych zespołów.

Noc Świętojańska w Raciborzu. Zobaczcie, co działo się w parku Roth [ZDJĘCIA]Jakub Kwiatkowski
Wydarzenie "Źródła" odbyło się w parku Roth, będąc hołdem dla tradycji nocy świętojańskiej i różnorodności kultur.

Wydarzenie Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło" odbyło się w parku Roth, gdzie mieszkańcom towarzyszyły zespoły takich jak Mixcoacalli z Meksyku czy Slovyanochka z Ukrainy, które przyglądały się występom Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło". Tradycyjne tańce ludowe zostały zaprezentowane przez wszelkie grupy wiekowe, od najmłodszych dzieci po seniorów, nawiązując do tradycji nocy świętojańskiej.  

Materiał wideo z wydarzenia.


Zobacz także: 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kajman (46.204. * .63) 15.06.2024 18:00

Co tu robią krakusy? Wszystko wzieło się z Walpurgisnacht w górach Harz od bogini Hel a nie jakiś słowiańskich bzdet.