Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sława Drengom! Marek Mansz gościem Studio Nowiny

Już 14 lat Marek Mansz przebiera się w strój średniowiecznego Drenga i organizuje festiwal rekonstruktorów. Impreza urosła z kameralnej do międzynarodowej. Do Obory, grodu przy lesie zjeżdża się kilkaset osób z rękodziełem i tysiące zwiedzających.

Sława Drengom! Marek Mansz gościem Studio Nowiny

Bitwa wojów jest spektakularnym widowiskiem. Ale najciekawsza w tym wszystkim jest rola kobiet. W czasach Wikingów były wielkimi wojowniczkami. Być może współczesne panie tak ciągnie do czasów średniowiecza.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~wtf (46.223. * .216) 15.06.2024 07:51

I jeszcze jedna odtrutka:
Na stronie fundacji widnieje bezpośredni link do firmy oferującej kolonie.

~wtf (46.223. * .216) 15.06.2024 07:49

Już miałem odpuścić, ale skoro ktoś (jakiś całkiem inny chłopak) prosi o odtrucie doopy...

Istnieją dwie organizacje: Stowarzyszenie „Drengowie znad Górnej Odry” i powołana przez nie Fundacja "Raciborski Gród Średniowieczny".
Obie organizacje mają statuty, które się w dużym stopniu dublują, co nasuwa pytanie, po co aż dwie organizacje do jednego grodu. Mowa w tych statutach jest m.in. o wsparciu i organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży (fundacja), a także o tym, że Drengowie mają prawo do korzystania z majątku (stowarzyszenie). Trudno natomiast się doczytać, kto właściwie zarządza grodem. Nigdzie nie ma także konkretnej oferty wynajmu grodu.

Prezesem Stowarzyszenia i Fundacji jest ta sama osoba, która jest jednocześnie właścicielem firmy oferującej odpłatne kolonie na terenie grodu.

No i co o tym myśleć?

Sława!

~Wtfigo (178.43. * .10) 15.06.2024 00:15

Wyjaśnijcie sobie chłopaki sprawę w cztery oczy. Nie trujcie d….wszystkim dookoła.

~wtf (46.223. * .174) 14.06.2024 16:52

Na stronie Drengów nie ma żadnej informacji o możliwości lub ofercie wynajmu. Szefowanie Drengom i jednoczesne komercyjne korzystanie z grodu to jednak delikatna sprawa. Nawet kiedy korzystanie jest odpłatne.

~FundacjaGrodu (78.31. * .38) 14.06.2024 13:13

Pan WTF zapomniał wspomnieć, że pan wiking płaci za wynajem grodu za kolonie tak samo jak każdy organizator imprez w grodzie. Serdecznie zapraszamy do współpracy jeśli Pan WTF też jest zainteresowany wynajmem:)

~wtf (46.223. * .207) 13.06.2024 10:40
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Pan wiking zapomniał poruszyć temat komercyjnych kolonii, które urządza on w zbudowanym społecznie i dotowanym przez miasto grodzie Drengów. Ładnie to tak?