Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Park Handlowy Karuzela w Jastrzębiu-Zdroju oficjalnie otwarty [ZDJĘCIA]

Zaproszeni goście, przedstawiciele inwestora i wykonawcy, samorządowcy i mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju wzięli udział w oficjalnym otwarciu Parku Handlowego Karuzela Jastrzębie-Zdrój, który powstał przy ul. Armii Krajowej 3. W obiekcie znalazło miejsce 15 punktów handlowych i usługowych. 

Park Handlowy Karuzela w Jastrzębiu-Zdroju oficjalnie otwarty [ZDJĘCIA]ska
Uroczystego otwarcia i przecięcia symbolicznej wstęgi dokonano 12 czerwca 2024 roku.

Park Handlowy Karuzela w Jastrzębiu-Zdroju oficjalnie otwarty [ZDJĘCIA]

W uroczystym otwarciu obiektu udział wzięli przedstawiciele inwestora - Karuzela Holding na czele z zarządem: Grzegorzem Pękalskim i Januszem Botorkiem, a także Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdtój Michał Urgoł wraz z zastępcami Grzegorzem Dulembą oraz Andrzejem Kobą, Dyrektor Regionalny firmy CFE Polska Małgorzata Boroń (główny wykonawca), przedstawiciele partnera - firmy Mitiska REIM, przedstawiciele banku Pekao S.A. oraz przedstawiciele najemców, w tym Agata Kopytyńska z firmy Carrefour Polska. 

Miejsca pracy i wpływy do budżetu

- Ta inwestycja jest ogromnie ważna nie tylko ze względu na miejsca pracy, które tu powstaną, ale także ze względu na przesunięcie centrum na obrzeża miasta Jastrzębia-Zdroju, gdzie włączając się w Carbonarium, Instytut Dziedzictwa i Dialogu - Łaźnia Moszczenica, ale także Park Zdrojowy, przesuwamy centrum bliżej dzielnicy Zdrój, za co jestem bardzo wdzięczny - mówił prezydent Michał Urgoł, dziękując także za przebudowę infrastruktury drogowej w ciągu ul. Armii Krajowej, co było integralną częścią inwestycji. Jednocześnie prezydent podkreślił wagę nowej inwestycji pod kątem wpływów do budżetu miasta z podatku od nieruchomości. 

Dobra współpraca

- To jest nasz jedenasty projekt w Polsce, a trzeci na Śląsku. Miło nam, że spotkaliśmy się z taką gościną w mieście, za co z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim urzędnikom i władzom miasta, zaangażowanym w cały proces. Każdemu inwestorowi życzyłbym takiej współpracy, jaką my tutaj mieliśmy - zaznaczył Grzegorz Pękalski, Członek Zarządu Karuzela Holding.

- Jak w życiu każdego miasta są ważne momenty, ale jest też codzienna praca, która buduje dobrobyt jego mieszkańców. I ten obiekt jest elementem codziennej pracy, który dobrze przysporzy się miastu, pomoże kasie miasta, jak wspomniał pan prezydent, da pracę części jego mieszkańców i możliwość komfortowych zakupów dla innych. Dlatego bardzo mi miło, że możemy otworzyć ten obiekt - podkreślił Grzegorz Pękalski. 

Nowe sklepy w mieście

Obiekt ma łączną powierzchnię 11 303 m kw, w tym parking na ponad 350 miejsc postojowych. W Karuzeli obecnie mieści się 15 obiektów handlowych i usługowych: Carrefour, Jula, RTV Euro AGD, KAKADU ZOO, Świat Zabawek, Martes Sport, Rossmann, Sinsay, Dealz, Pepco, Xtreme Fitness Gyms, WOOLWORTH, Piekarnia Cukiernia Ziarenko, VERONA Jewellery, a także biuro podróży TUI. 

Karuzela Holding to firma specjalizująca się w inwestycjach na rynku nieruchomości handlowych na terenie całej Polski. Obecnie pod nazwą Karuzela działają obiekty m.in. w Wodzisławiu Śląskim, Turku, Lublińcu, Wrześni, Ełku, Puławach, Wągrąwcu i w Kołobrzegu .

Tekst sponsorowany

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Do_Arteks (46.204. * .98) 14.06.2024 20:35
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Paparapa (46.134. * .242) 14.06.2024 14:57

Kolejny przykład na to że Jastrzębie jest traktowane malomiasteczkowo. Jastrzębie równa się... Turek, Wągrowiec itp. Wygląd oczywiście taki sam jak tam a nie w duzych miastach. Parkingi z najtańszej kostki Bauma. Same tanie sklepy lub takie które są wszędzie. Nie ma się z czego cieszyć. Wypada narzekać jak postrzegane jest Jastrzębie.

~mem_jastrzębski (188.137. * .64) 14.06.2024 10:34

Poziom kultury handlowej w Jastrzębiu można porównać z Biłgorajem... Wszystko zawsze byle jakie, opóźnione i w kompromitujących lokalizacjach. Brak w Jastrzębiu centrum miasta, a przez to cały ośrodek nie przypomina miast i trendów urbanistycznych. Parki handlowe to domena małych miasteczek. Śródmieścia z galeriami handlowymi to symbole dużych miast.

~rybnicki_upadek (46.204. * .137) 14.06.2024 06:38

@Szkoda
Jakbyś chciał wiedzieć rybnicki kompmeksiarzu jest w Jastrzębiu pięcio-poziomowa Galeria Jastrzębie. Jest także Galeria Zdŕój z największym w regionie podziemnym parkingiem. Jest także największy i jedyny w Polsce trzypoziomowy Kaufland z podziemnym parkingiem. Teraz otwarto C. H. Karuzela ze sklepem Jula, który NIGDY nie powstanie w Rybniku. Ponadto w Karuzeli są pierwsze w regionie sieci takie jak Woolworth, Kakadu Zoo, Świat Zabawek no i wspomniany przezemnie prawdziwy hicior Jula.

~Szkoda (46.134. * .48) 13.06.2024 14:30

Ładne to nie jest i troche na pustkowiu. Szkoda ze zamiast kilku przeciętnych nie ma w Jastrzębiu jednej ładnej galerii