Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jacek Wojciechowicz odkrył karty. Małgorzata Rudnicka-Głowińska i Michał Kuliga wiceprezydentami Raciborza [LIVE]

  • Prezydent Raciborza Jacek Wojciechowicz po ponad miesiącu pracy w pojedynkę (7 maja złożył ślubowanie) ogłosił, kim będą jego zastępcy.
  • Wybrał jedną osobę z urzędu miasta i jedną z rady miasta.
  • Swój wybór podał na konferencji prasowej w środę 12 czerwca, rozpoczęła się o 13.00 w sali Zegarowej
Jacek Wojciechowicz odkrył karty. Małgorzata Rudnicka-Głowińska i Michał Kuliga wiceprezydentami Raciborza [LIVE]ma.w
Jacek Wojciechowicz prezydent Raciborza ze swoimi nowymi zastępcami

WIDEO NA ŻYWO: NOWI ZASTĘPCY JACKA WOJCIECHOWICZA

Znakomity wynik wyborczy, syn byłego prezydenta

Pierwszym zastępcą został Michał Kuliga, szef komisji gospodarki miejskiej, syn Jana Kuligi, który był szefem Wojciechowicza w urzędzie lat 90-tych. - Jest aktywnym radnym, uzyskał wśród radnych z tego, co pamiętam najlepszy wynik w tych wyborach spośród kandydatów niebędących wcześniej prezydentami. Ma wykształcenie wyższe pedagogiczne, aktualnie jest wicedyrektorem w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kuźni Raciborskiej - powiedział o swoim wiceprezydencie Wojciechowicz.

Wojciechowicz podkreślił, że Kuliga ma bardzo dobry kontakt z mieszkańcami i będzie się zajmował "tą sferą jak to się potocznie mówi miękką, czyli oświatą, opieką społeczną i tymi tematami.

Kuliga zrezygnuje z mandatu radnego. W jego miejsce do samorządu ma powrócić Piotr Klima, w poprzedniej kadencji - szef komisji gospodarki miejskiej w radzie miasta.

Kompetentna, dynamiczna i chce aktywnej polityki gospodarczej

Drugą zastępczynią jest Małgorzata Rudnicka-Głowińska, naczelniczka wydziału gospodarki nieruchomościami od 2019 roku. - Mam nadzieję, że będzie nam się dobrze pracowało. Zdążyłem jakby się zorientować po tym krótkim w sumie okresie, że pani naczelnik jest osobą bardzo kompetentną, dynamiczną i taką, która dobrze wpisuje się w koncepcję, którą chcę realizować w Raciborzu, czyli takiej aktywnej polityki gospodarczej i aktywnego wychodzenia w stronę inwestorów, szukania szans dla Raciborza. Myślę, że świetnie się na tej funkcji sprawdzi - przedstawił zastępczynię jej nowy szef.

Wojciechowicz czuł presję w sprawie swoich "wicków"

Chwilę musiało to potrwać, gdyż ta decyzja wymagała namysłu i rozpoznania - tłumaczył Wojciechowicz.

- Cieszę się, że się ten proces dokonał się, że ten wybór jest właśnie taki. Myślę, że ten wybór pokazuje że opowieści o jakimś starym układzie są co najmniej śmieszne i kompletnie nie mające niczego wspólnego z prawdą. Przypomnę, że pani naczelnik została zatrudniona w urzędzie przez mojego poprzednika w 2019 roku, więc to pokazuje, że w tych wyborach ja się kieruję przesłankami merytorycznymi a nie jakimiś uprzedzeniami politycznymi czy wynikającymi z jakichś relacji w Raciborzu - stwierdził Jacek Wojciechowicz, nawiązując do pogłosek, że stanowiska zastępców podzieli politycznie.

Dodał, że "była już pewna taka presja i wyczekiwanie na ten proces".

WIDEO NOWIN: MIROSŁAW LENK SZEF RADY KOMENTUJE DECYZJE PREZYDENTA

Prezydent zapowiedział zmianę w regulaminie organizacyjnym urzędu, jeśli chodzi o podział kompetencji między głową miasta a jej zastępcami.

Wojciechowicz zajmie się sprawami inwestycyjnymi, Kuliga - oświatą, kulturą, a Rudnicka-Głowińska - gospodarką komunalną i nieruchomościami.

WIDEO NOWIN: MICHAŁ FITA O WYBORZE NOWEGO PREZYDENTA

Po konferencji prasowej nowi zastępcy zostali przedstawieni pracownikom magistratu. Urzędnicy po prezentacji swoich resortowych szefów nagrodzili ich brawami.

Małgorzata Rudnicka-Głowińska, Jacek Wojciechowicz, Michał Kuliga

Ludzie

Jacek Wojciechowicz

Prezydent Raciborza i były wiceprezydent Warszawy

Małgorzata Rudnicka - Głowińska

Naczelniczka wydziału gospodarki nieruchomościami UM Racibórz

Michał Kuliga

Radny Gminy Racibórz

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Rack (46.204. * .64) 13.06.2024 14:38

Jednak wciąż działa zasada " mieć właściwe plecy " .

~CentroprawicowyLiberał (37.30. * .88) 13.06.2024 10:20

A nie miało tak być, że wickiem będzie ten Alan od Polski2050? Tak chyba dawani do zrozumienia w kampanii, coś mi się kojarzy. Nie żebym żałował gościa, bo tu jestem neutralny, ale z ciekawości pytam- może coś ktoś wie?

~Wald (91.233. * .140) 13.06.2024 07:18

Czy mam dobry wzrok ? W tle wywiadu z Ficiorem przemieszcza się Wacławczyk ? Tzw. ekspert do spraw zagospodarowania rynku.

~Derek (178.43. * .10) 12.06.2024 17:19

Mimo wszystko jestem zdziwiony. Pani naczelnik jest profesjonalna, zobaczymy jak sobie poradzi.

~tomasz9843 (212.119. * .35) 12.06.2024 16:42

Śmiechłem. Michaś potknie się o własne nogi. Pewnie tato będzie pomagał.

~Michałsynojca (62.197. * .37) 12.06.2024 16:37
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Szkoda miasta. Bardzo szkoda. Jacek przyjął do roboty syna gościa, który kiedyś jego przyjął do roboty. Tak się to układa, ręką rękę myje, nogą nogę wspiera.

~Reprywatyzacyja (31.171. * .100) 12.06.2024 16:33
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Stary układ przypudrowany panią od nieruchomości. Porażka wizerunkowa, ale kogo to obchodzi.

~Centymetr (46.134. * .170) 12.06.2024 15:15

Oj, strasznie krótka ławka. Ale rozkazy z Wilenskiej będą wykonywane bez zmrużenia oczka, więc ok!