Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego. Trwa cisza wyborcza

W związku z ciszą wyborczą, która rozpoczęła się w sobotę i potrwa do zakończenia głosowania w niedzielę wieczorem, apelujemy o rozwagę w zamieszczaniu komentarzy w naszych serwisach.

W niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego. Trwa cisza wyborczaJustyna Koniszewska
Nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego zaplanowano na niedzielę, 9 czerwca. W czasie tych wyborów Polacy wybiorą 53 europosłów, którzy będą reprezentować nasz kraj w tej unijnej instytucji przez kolejne pięć lat, tj. od 2024 do 2029 roku.

Rozpoczynająca się cisza wyborcza obowiązuje przez 24 godziny przed dniem głosowania, czyli od północy w sobotę, 8 czerwca, aż do zakończenia głosowania o godzinie 21:00 w niedzielę, 9 czerwca 2024 roku. Będziemy śledzić treści zamieszczane przez użytkowników w czasie tej ciszy. Przypominamy, że każdy użytkownik internetu może być zidentyfikowany, dlatego za naruszenie ciszy wyborczej grożą poważne sankcje. W przypadku naruszeń redakcja będzie współpracować z instytucjami odpowiedzialnymi za kontrolowanie przestrzegania prawa obowiązującego podczas kampanii wyborczej i w dniu wyborów.

W okresie tym zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej, w tym zwoływanie zgromadzeń, organizowanie pochodów i manifestacji, wygłaszanie przemówień oraz rozpowszechnianie materiałów wyborczych.

W trakcie trwania ciszy wyborczej zabronione jest także podawanie do publicznej wiadomości wyników przedwyborczych badań (sondaży) opinii publicznej dotyczących przewidywanych zachowań wyborczych i wyników wyborów oraz wyników sondaży wyborczych przeprowadzanych w dniu głosowania.

Naruszenie zakazu prowadzenia agitacji wyborczej w okresie ciszy wyborczej stanowi wykroczenie, a naruszenie zakazu podawania do publicznej wiadomości wyników sondaży zachowań wyborczych i przewidywanych wyników wyborów - występek. Zatem ocena czy w danym przypadku doszło do naruszenia tego zakazu, nie będzie należała do Państwowej Komisji Wyborczej, lecz do organów ścigania i sądów. Dlatego wszystkie przypadki naruszenia ciszy wyborczej należy zgłaszać Policji.

Przypominamy, że lokale wyborcze w Polsce będą czynne w niedzielę, 9 czerwca, od godziny 7:00 do godziny 21:00. W celu znalezienia przypisanego nam lokalu wyborczego, warto skorzystać ze strony wybory.gov.pl, gdzie dostępna jest wyszukiwarka obwodów.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Cisza (46.204. * .163) 08.06.2024 14:36

Temat którym nie jestem zaintetesowany.