Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kolejna edycja kalendarza „Jestem z Rybnika”, prezentującego rybniczanki i rybniczan oraz ich oryginalne pasje, gotowa

Premiera kalendarza odbyła się w czwartek, 7 grudnia, w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach.

Kolejna edycja kalendarza „Jestem z Rybnika”, prezentującego rybniczanki i rybniczan oraz ich oryginalne pasje, gotowaM. Koczy
Wzorem ubiegłych edycji, zdjęcia do kalendarza wykonał Marcin Giba, uznany fotograf, który od lat wraz ze swoją żoną Niną organizuje Rybnicki Festiwal Fotografii

Kolejna, szósta już edycja kalendarza „Jestem z Rybnika” nosi tytuł „Pasja to moja praca, praca to moja pasja”. Każde wydanie tego kalendarza to nowi ludzie, nowe historie, nowe relacje z ludźmi, którzy wybrali Rybnik, jako miejsce do życia i pracy. Inicjatywa powstania kalendarza miejskiego „Jestem z Rybnika” zrodziła się z potrzeby wyróżnienia osób, które w znaczący sposób wpływają na życie naszego miasta.

- Pasja to moja praca, praca to moja pasja - tak mówią bohaterowie tego kalendarza. To ogromna satysfakcja mieć takich mieszkańców i czerpać energię od ludzi, dla których życie staje się pasją – mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika. - Cieszę się, że mamy takich mieszkańców. To wspaniałe, że wciąż znajdujemy nowe, ciekawe osoby do kolejnych edycji. Miasto tworzą ludzie – kiedy patrzę na ten kalendarz i jego poprzednie wydania wiem, że Rybnik ma ogromne szczęście, wygląda na to, że osób do kolejnych wydań nam nie zabraknie – dodaje prezydent.

Ta elegancko wydana publikacja może być doskonałym prezentem świątecznym nie tylko dla mieszkańców Rybnika, ale i wszystkich kochających miasto i utożsamiających się z nim. Kalendarz będzie można kupić w punkcie „Halo! Rybnik” przy ul. Jana III Sobieskiego 20.

Bohaterowie kalendarza :

 • Aleksandra i Tomasz Trocińscy oraz Jakub Ryć. Prowadzący klub CrossFit Black Ground. Tworzą zespół pełen pasji, energii i chęci do działania. Uczestnikom zajęć dają to, co potrafią najlepiej – niezawodną opieką trenerską, motywację do pokonywania słabości oraz uśmiech.
 • Karol Ciecior. Współwłaściciel rodzinnej firmy Atelier Słodyczy, stworzonej z pasji i miłości do wypieków, łączącej tradycję z nowoczesnością. Pod jego okiem powstają dopracowane w najmniejszym szczególe słodkości: kołocz śląski, wypieki tradycyjne, praliny i desery.
 • Paulina Rzymanek i Elżbieta Janota. Tłumaczki prowadzące podcast o książkach „Już tłumaczę”. Spośród licznych przeczytanych wydawnictw starają się wyławiać ważne tematy społeczne, świeże spojrzenie oraz dobre pisarstwo. Stale znajdują się w rankingach najlepszych podcastów kulturalnych.
 • Anna Jurcimierska. Instruktorka oraz właścicielka Pole Dance Centrum. Z profesjonalizmem i zaangażowaniem uczy wysoce rozwiniętego tańca, wymagającego dużej wytrzymałości i ogólnej sprawności fizycznej, w tym umiejętności typowych dla gimnastyki.
 • Monika Dzierżenga. Właścicielka firmy MiDius, polskiej marki handmade. Jej ręcznie wykonywane z dbałością o każdy szczegół, wyjątkowe torebki posiadają ciekawe i oryginalne wzornictwo. Ich niebanalny styl podkreśli każdą osobowość.
 • Teresa i Mariusz Steblok ZRZ (zawodowa rodzina zastępcza) Wraz z synem Wojtkiem otwarli swoje serca i stworzyli Wwspólny dom z Emmanuelem, Lisą, Samuelem, Vanessą, Niną, Dominikiem i Igorem. Ich mottem życiowym są słowa „strach puka do drzwi, a tam otwiera mu odwaga”.
 • Magdalena Łata-Kunert. Fizjoterapeutka uroginekologiczna. Prowadzi autorskie warsztaty dotyczące kobiecego zdrowia i komfortu. Na codzień w gabinecie zajmuje się zaburzeniami dna miednicy, bólem, fizjoterapią okołoporodową oraz okołooperacyjną.
 • Mariola Lis. Szkółka Krzewów Ozdobnych LIS, w której można kupić piękne, wypielęgnowane okazy drzewek i krzewów liściastych czy iglastych, a także uzyskać pomoc przy wyborze odpowiednich roślin oraz zasad ich sadzenia i pielęgnacji.
 • Artur Kejza. Judoka, trener judo oraz założyciel Klubu Sportowego „Kejza Team” Rybnik. Multimedalista Mistrzostw Polski w tym 3-krotnie Mistrz Polski Seniorów. Swoim zaangażowaniem, doświadczeniem i profesjonalnym podejściem do zawodu zbudował wspaniałą grupę zawodników odnoszących sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.
 • Martina Krakowczyk. Instruktorka jazdy konnej oraz właścicielka Stajni Lord Riders. Nauka jazdy konnej, treningi sportowe, przygotowywanie do zawodów na wyjątkowych koniach w otoczeniu pięknej natury, z dala od miejskiego zgiełku, to jej największa pasja.
 • Wojciech Mura. Właściciel firmy Aqua-Tech, będącej mistrzowskim połączeniem fauny i flory. Potrafi zaaranżować tropikalne terraria, paludaria oraz akwaria w każdym rozmiarze. Jego dzieła są atrakcją wielu miejsc w całej Polsce.
 • Eugeniusz Kalkowski. Najstarszy rybnicki rzemieślnik – zegarmistrz. Pasjonat prowadzący swój warsztat nieprzerwanie od 1964 roku. Od zawsze fascynują go nie tylko misterne mechanizmy małych zegarków ręcznych, ale również potężne zegary wieżowe, takie jak choćby pozostający pod jego opieką zegar z wieży rybnickiego ratusza.

Wzorem ubiegłych edycji, zdjęcia do kalendarza wykonał Marcin Giba, uznany fotograf, który od lat wraz ze swoją żoną Niną organizuje Rybnicki Festiwal Fotografii. Marcin Giba do tej pory zdobył wiele międzynarodowych nagród za swoje fotografie dronowe - m.in. w 2023 roku 1. miejsce w kategorii Architecture/Cityscapes konkursu International Photography Awards, 1. miejsce podczas Sarajevo Photography Festival w kategorii Landscape ,2 wyróżnienia w konkursie Minimalist Photography Awards w kategorii Aerial, w 2022 otrzymał prestiżową nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards, MonoVisions Photography Awards 2021, Chromatic Photography Awards 2021, Px3 Prix de la Photographie, 1. Miejsce w kategorii „Spaces” na Urban Photo Awards we włoskim Trieście za zdjęcie ośrodka rekreacyjno-sportowego Ruda, 1. miejsce w kategorii „Fotografia” na Międzynarodowym Biennale Architektury Kraków 2019. Otrzymał też wyróżnienia i nagrody na festiwalach i konkursach w Londynie, Paryżu, Sienie, Nowym Yorku czy Sydney. Jest zeszłorocznym Stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Autor licznych wystaw w kraju i za granicą.

Warto dodać, że edycje na 2018 i 2019 rok uzyskały tytuł najlepszego kalendarza administracyjnego podczas Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Kalendarzy Zoom Art w Katowicach.

źródło: UM Rybnik

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].