Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Oddział Powiatowy Związku OSP RP w Wodzisławiu Śląskim świętował 25-lecie [ZDJĘCIA]

Już od 25 lat Oddział Powiatowy związku OSP RP w Wodzisławiu Śląskim łączy strażaków-ochotników i działa na rzecz pozyskiwania nowego sprzętu oraz środków na rozwój lokalnych jednostek. W miniony weekend odbyła się uroczysta gala z okazji 25-lecia. 

Oddział Powiatowy Związku OSP RP w Wodzisławiu Śląskim świętował 25-lecie [ZDJĘCIA]
25-lecie Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wodzisławiu Śląskim odbyło się w Ośrodku Kultury w Gołkowicach 17 listopada.

Oddział Powiatowy Związku OSP RP w Wodzisławiu Śląskim świętował 25-lecie [ZDJĘCIA]

Gala 25-lecia odbyła się w sali Ośrodka Kultury w Gołkowicach przy OSP Gołkowice. Uroczystość była okazją do przypomnienia historii związku, a także wysłuchania koncertu Strażackiej Orkiestry Dętej, utworzonej przy Oddziale Powiatowym Związku OSP RP. 

Po powitaniu gości, rys historyczny zarządu od momentu jego utworzenia przedstawił Zbigniew Radecki, prezes Oddziału Powiatowego. W powiecie wodzisławskim działają 33 jednostki OSP, które posiadają 48 samochodów i blisko 660 strażaków-ratowników. Łącznie członkami jednostek OSP na terenie powiatu jest ponad 6960 osób. 

W przedstawionym rysie historycznym nie zabrakło również infomracji o odzyskaniu przedwojennego sztandaru, który zaginął w latach 90., a został znaleziony na aukcji internetowej. Przypomnijmy, że sztandar w ubiegłym roku przekazano uroczyście do Muzeum w Wodzisławiu Śląskim.

Jednym z ważniejszych rozdziałów w historii oddziału było także powołanie z inicjatywy byłego prezesa Jerzego Szkatuły powiatowej orkiestry pożarniczej, którą utworzył i pokierował Ryszard Wachtarczyk. To właśnie koncert orkiestry wraz z solistami był wisienką na urodzinowym torcie Oddziału Powiatowego. Wraz z okrkiestrą zaśpiewali Patrycja Jasiak, Emilia Szwarc, Dorota Smolorz, Bogdan Kłosek oraz Piotr Szczypka. 

Po występie orkiestry wręczona została Odznaka Honorowa PCK III stopnia dla Oddziału Powiatowego, a także taka sama odznaka dla Piotra Macheckiego. Odznaki wręczył Adam Porwoł, prezes Oddziału Rejonowego PCK w Wodzisławiu Śląskim. - Ponadto medale pamiątkowe 65-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK otrzymało sześć jednostek, które współpracują z nami od lat, a w tym roku uczestniczą w programie "Ognisty ratownik - gorąca krew": OSP Krzyżkowice w Pszowie, OSP Biertułowy w Radlinie, OSP Radlin II w Wodzisławiu Śląskim, OSP Rogów oraz OSP Turza Śląska z gminy Gorzyce, a także OSP Mszana - informuje Adam Porwoł

Jubileuszowa gala była również okazją do wielu życzeń i gratulacji, które popłynęły w stronę zarządu powiatowego od posła Krzysztofa Gadowskiego, samorządowców, przyjaciół z Czech, Komendanta Powiatowego PSP bryg. Marka Misiury, a także byłego prezesa OP ZOSP Jerzego Szkatuły i przedstawiciela Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP - wiceprezesa Stefana Kaptura. 

Ludzie

Krzysztof Gadowski

Poseł na Sejm

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~wacławjąderko (83.22. * .104) 20.11.2023 12:40

Kiecy ukradli mundur strażacki? Ciekawe czy zgłosił kradzież prokuratorowi?