Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jedyny w Polsce producent żelazostopów, Re Alloys, dąży do osiągnięcia zero-emisyjności i niezależności energetycznej

Re Alloys jest jedynym producentem żelazostopów w Polsce i jednym z największych w Europie. Tradycje hutnicze Re Alloys sięgają lat dwudziestych ubiegłego wieku. Ponad sto lat ciągłego rozwoju, nowych inwestycji i determinacji pracowników przyczyniło się do tego, że dzisiaj Re Alloys jest trzecim największym producentem żelazostopów w Europie.

Jedyny w Polsce producent żelazostopów, Re Alloys, dąży do osiągnięcia zero-emisyjności i niezależności energetycznej

Podstawową działalnością spółki jest produkcja żelazostopów na bazie krzemu, głównie różnych gatunków żelazokrzemu. Żelazostopy są niezbędnym elementem w produkcji stali. Re Alloys rocznie wytwarza do 80 000 ton tego produktu, czyli ok. 10% całej produkcji europejskiej. Udział w rynkach niemieckim, czeskim i słowackim wynosi aż 30%. Produkty spółki sprzedawane są niemal na wszystkich rynkach europejskich.

Huta zlokalizowana jest w niewielkiej miejscowości - Łaziska Górne, w województwie Śląskim i zatrudnia ponad 450 pracowników. Re Alloys dba o najwyższą jakość swoich produktów współpracując z największymi uczelniami w Polsce, między innymi z Politechniką Śląską, czy Akademią Górniczo Hutniczą.

Re Alloys jako przedsiębiorstwo działające według zasad odpowiedzialności społecznej, podejmuje inicjatywy mające na celu ograniczenie do minimum wpływu na środowisko.

Cele środowiskowe stanowią jeden z filarów strategicznego planowania rozwoju organizacji. Realizowane inwestycje i innowacje mają wpływ na efektywność energetyczną prowadzonych procesów, wielkość zużycia energii elektrycznej oraz stopniowe przechodzenie na odnawialne źródła zasilania. Podejmujemy ambitne zobowiązania ukierunkowane na ograniczenia zmian klimatycznych i budowanie świadomości w tym zakresie.

W ostatnich latach Re Alloys przyjęła strategię rozwoju „Going Green”, której nadrzędnym celem jest przedstawienie ambicji klimatycznych Spółki oraz określenie kierunku działań i konkretnych inicjatyw. Re Alloys to przedsiębiorstwo o dużych potrzebach energetycznych, dlatego głównym założeniem strategii Going Green jest przejście na odnawialne źródła energii, co pozwoli na uniknięcie emisji CO2 do atmosfery na skalę odpowiadającą emisji kilkusettysięcznego miasta. Ponadto, własne odnawialne źródła energii pozwolą na osiągnięcie niezależności energetycznej, co będzie miało pozytywny wpływ na rozwój Re Alloys oraz zachowanie wysokiej jakości miejsc pracy, również w dobie niepewności i dużych wzrostów cen na rynku energii.

Istotnym elementem realizacji strategii Re Alloys Going Green, jest budowa farmy wiatrowej o mocy 35 MW w miejscowości Dzwola, w województwie lubelskim. W 2022 roku spółka zakupiła projekt farmy wiatrowej o mocy 35 MW oraz podpisała umowę obejmującą dostarczenie i montaż dziesięciu turbin wiatrowych. Re Alloys pozyskała także finansowanie na realizację tej inwestycji. Aktualnie trwa montaż turbin. Uruchomienie farmy planowane jest na koniec 2024 roku.

Re Alloys to firma z wieloletnimi tradycjami, działająca w oparciu o silnie zakorzenione wartości i zasady. Życie i zdrowie pracowników oraz szeroko rozumiane bezpieczeństwo pracy zajmuje pierwszą pozycję w hierarchii wartości Re Alloys. Odpowiedzialność, bezpieczeństwo, transparentność i szacunek to wartości, które są podstawą każdego naszego działania. Razem z naszymi pracownikami tworzymy przyjazne miejsce pracy. W Re Alloys dbamy o poczucie bezpieczeństwa i stabilności, a także o trwałość zatrudnienia i rozwój pracowników.

W Re Alloys na co dzień wspieramy i inicjujemy działania społeczne. Kwestie ochrony środowiska są dla nas niezwykle ważne, dlatego zachęcamy naszych pracowników do wspólnego działania na rzecz ochrony naszej planety. Zrealizowaliśmy między innymi akcje sadzenia drzew z udziałem harcerzy i przyjaciół Re Alloys, w ramach której w 2022 roku posadzonych zostało 3400, a w 2023 roku 3000 młodych drzew. Ważną intencją prowadzonych działań jest także zwrócenie uwagi na kwestie ekologiczne – edukację ekologiczną, promowanie postaw proekologicznych oraz aktywnego wypoczynku wśród dzieci, młodzieży, pracowników i społeczności lokalnych.

Re Alloys należy do Grupy kapitałowej Luma Holding, której częścią jest także sześć innych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Europie i Afryce Wschodniej.

https://www.facebook.com/ReAlloysLH

https://www.linkedin.com/company/re-alloys-sp-z-o-o-/

Tekst sponsorowany