Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Podaruj cząstkę siebie - podsumowanie akcji honorowego dawstwa krwi w Krzanowicach

W niedzielę 24.09 Gminne Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Krzanowicach wraz z Regionalnym Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu wspólnie zorganizowało akcję honorowego oddawania krwi. Łącznie zebrano 8,1 litra pełnej krwi!

Podaruj cząstkę siebie - podsumowanie akcji honorowego dawstwa krwi w KrzanowicachEwa Paskuda
Każda akcja charytatywna powoduje szeroki uśmiech na twarzy

To pierwsza taka akcja w Gminie Krzanowice i śmiało można powiedzieć, że okazała się sukcesem. Wspólnie udało się zebrać 8,1 litra pełnej krwi! Do akcji przyłączyło się łącznie 20 osób, z czego 18 osób zostało zakwalifikowanych do donacji krwi. Byli młodzi, starsi, kobiety i mężczyźni. Największą dumę sprawia fakt, że znaczna większość chętnych oddała swoją krew po raz pierwszy, a wielu deklarowało się, że mają zamiar oddawać ją, od tej chwili, regularnie. Z uwagi na osiągnięty sukces, jest całkiem możliwe, że taka akcja zostanie zorganizowana ponownie w przyszłym roku.

Na wszystkich darczyńców krwi czekały nagrody w ramach podziękowania oraz słodki poczęstunek, który zasponsorowała Piekarnia Bojanów.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~mary99 (83.27. * .172) 26.09.2023 21:36
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Odpowiedź do P. Klary09
Celem akcji było zebranie krwi dla potrzebujących a nie zdjęcia na Facebooka czy poklask Pani Dyrektor.
Wiele osób z którymi rozmawiałam mówiło, że nigdy nie oddawało krwi i nie po ręce było im jechanie do Centrum, skorzystali z tego, że jest to na miejscu i w każdym momencie mogli podejść (nie każdy posiada też samochód czy możliwość aby ktoś go zawiózł).
Sama oddaję regularnie krew czy to w centrum czy na akcji wyjazdowej ambulansu i tutaj również skorzystałam z możliwości oddania krwi.
A co do stwierdzenia, że prawdziwi dawcy pojadą i oddają w sterylnych i bezpiecznych warunkach, następna akcja zostanie zorganizowana z udziałem krwiobusa, bez problemu ale liczę, że Pani jako pierwsza odda krew.
Pozdrawiam cieplutko

~Klara09 (83.22. * .224) 26.09.2023 10:24
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Ludzie lubią takie akcje bo są zdjęcia bo można wstawić na FB. Prawdziwy dawca który chce pomagać pojedzie do krwiodawstwa i w sterylnych i bezpiecznych warunkach odda krew. Nie potrzebuje poklasku pani kierownik domu kultury.

MichalGR 24.09.2023 22:04
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@~Angelove11827
Wspieram! I pelna zgoda! To fantastyczna okazja do czynienia dobra. Mi do Krzanowic daleko, ale skoro mieszka tam Pani Posłanka to oczekuje, ze tez okaze swoje dobro, szczególnie, ze jest mało aktywna w gminach naszego powiatu :)

~Angelove11827 (83.27. * .149) 24.09.2023 21:37
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Proszę Pana Michała z komentarza powyżej. Taka akcja to piękna i pomocna inicjatywa. Czynienie dobra to super sprawa! Proszę samemu spróbować. Po co mieszać do tego niepotrzebnie politykę, która nie ma z tą akcją nic wspólnego? Wszystko co dzieje się teraz w (kiedys) Domu Kultury to zasługa nowej Pani Dyrektor i jej nowej kadry pracowniczej. Niech Pan wyjdzie z domu, zrobi coś miłego i dobrego dla innych. Po co być takim smutnym, nieszczęśliwym człowiekiem, który krytykuje super akcje zamiast je wspierać?

MichalGR 24.09.2023 20:56
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu