Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jak przechowywać płótna malarskie, żeby nie straciły jakości?

Każdy artysta malarski wie, że przechowywanie dzieł sztuki jest równie istotne jak ich tworzenie. Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym malarzem, czy początkującym amatorem, ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo przechowywać swoje płótna, tak aby zachowały swój pierwotny wygląd i wartość. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w tym zadaniu.

Jak przechowywać płótna malarskie, żeby nie straciły jakości?

Wybierz odpowiednie miejsce

Wybór odpowiedniego miejsca na przechowywanie płócien malarskich to pierwszy i kluczowy krok w ich ochronie. Niewłaściwe warunki mogą znacząco wpłynąć na jakość i trwałość twoich dzieł, dlatego warto zainwestować czas w znalezienie optymalnej przestrzeni.

Warunki klimatyczne

Przechowywanie płótna w odpowiednich warunkach klimatycznych to podstawa. Unikaj miejsc o dużej wilgotności, bezpośredniego światła słonecznego i skrajnych temperatur. Te czynniki mogą wpływać na jakość farb i materiału, co z czasem prowadzi do ich degradacji.

Lokalizacja

Najlepiej jest przechowywać płótna malarskie w ciemnym, chłodnym pomieszczeniu z dobrą wentylacją. Niektórzy artyści decydują się na wynajęcie specjalnych pomieszczeń klimatyzowanych przeznaczonych do przechowywania dzieł sztuki.

Pionowe czy poziome przechowywanie?

Orientacja płótna podczas przechowywania jest kwestią, która często bywa pomijana, ale ma duże znaczenie dla zachowania jakości malunku. Wybór między ustawieniem pionowym a poziomym może wpłynąć na kondycję twojego płótna na przestrzeni lat.

Pionowe

Jeśli masz kilka płócien, zaleca się przechowywanie ich pionowo. Użyj odpowiednio wyściełanych półek, aby uniknąć zarysowań i innych uszkodzeń.

Poziome

Płótna można również przechowywać poziomo, ale tylko pod warunkiem, że nie będą na nich umieszczane żadne przedmioty. Nawet niewielka waga może spowodować odkształcenia.

Transport i pakowanie

Przewożenie płótna, zwłaszcza na dłuższe dystanse, zawsze niesie za sobą pewne ryzyko uszkodzeń. Aby zminimalizować to ryzyko, kluczowe jest odpowiednie zabezpieczenie i zapakowanie dzieła.

Zabezpieczenie

Przed przewiezieniem płótna zawsze zabezpiecz je odpowiednio. Najlepiej jest używać twardej obudowy i materiałów amortyzujących.

Oznaczenie

Pamiętaj również o oznaczeniu płótna, wskazując na to, która strona jest wierzchnią, aby uniknąć niepotrzebnych uszkodzeń.

Sklep plastyczny Artmaker.pl - płótna malarskie w ramie, w arkuszach lub w bloku - Kup już teraz!

Regularne sprawdzanie stanu

Z czasem nawet najlepiej przechowywane płótno może ulec degradacji. Regularne sprawdzanie stanu twoich dzieł pozwoli na wczesne wykrycie potencjalnych problemów i podjęcie odpowiednich środków naprawczych.

Inspekcje

Co pewien czas sprawdzaj stan swoich płócien. Jeżeli zauważysz jakiekolwiek zmiany, takie jak blaknięcie kolorów czy deformacje, zastanów się nad przyczyną i ewentualnymi działaniami naprawczymi.

Konserwacja

Niektóre płótna mogą wymagać specjalistycznej konserwacji. W takim przypadku najlepiej jest zwrócić się do profesjonalistów.

Jak przechowywać płótna malarskie? Podsumowanie

Prawidłowe przechowywanie płócien malarskich jest kluczowe dla zachowania ich jakości i wartości. Obejmuje to zarówno wybór odpowiedniego miejsca i warunków klimatycznych, jak i właściwe pakowanie oraz regularne inspekcje. Dzięki przestrzeganiu tych zasad, twoje dzieła sztuki przetrwają próbę czasu w nienagannym stanie.

Sklep plastyczny Artmaker.pl

Adres firmy:

Orchów 159, 98-100 Łask

Telefon:

+48 22 230 20 19

Strona WWW:

https://artmaker.pl/

Materiał zewnętrzny