Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

„Serial Dźwięków czyli... Dźwięki z seriali” w WCK

Któż nie zna dźwięków z takich seriali jak „Janosik”, „Czterdziestolatek”, „Wiedźmin”, „Skyfall”, „Na dobre i na złe” czy „Dom z papieru” i „Friends”? Utwory popularne i świetnie znane, ale w wyjątkowych aranżacjach będziemy mogli usłyszeć już 22 października w Wodzisławskim Centrum Kultury. To za sprawą wyjątkowego koncertu „Serial Dźwięków czyli... Dźwięki z seriali” w wykonaniu Silesian Chamber Choir Ad libitum/Śląskiego Chóru Kameralnego „Ad libitum” pod dyrekcją Izabelli Zieleckiej-Panek.

„Serial Dźwięków czyli... Dźwięki z seriali” w WCK

- „Czekają na Państwa nie tylko niesamowite aranżacje i interpretacje tematów muzycznych z największych produkcji telewizyjnych, ale też porywające melodie znane z popularnych bajek takich jak: „Smerfy”, „Miś Uszatek”, „Pszczółka Maja”, „Koziołek Matołek”, „Bajki z mchu i paproci”, „Reksio” i wiele innych. Znane tematy serialowe zostały specjalnie zaaranżowane na wielogłosowy zespół wokalny. Usłyszycie Państwo np. wiązankę serialową zaaranżowaną specjalnie dla Ad libitum przez geniusza muzyki filmowej - Krzesimira Dębskiego.” - mówi Izabella Zielecka-Panek, dyrygent Silesian Chamber Choir Ad libitum.

Koncert zostanie wzbogacony o przepiękną warstwę wizualną prezentowaną na specjalistycznym ekranie LED, przepiękną grę świateł budująca napięcie i wzmacniająca atmosferę i odbiór serialowej muzyki. Połączenie przepięknej muzyki serialowej, z grą świateł i efektami wizualnymi jest gwarancją wspaniałego koncertu i niezapomnianej atmosfery.

Warstwa wokalna zostanie uzupełniona przez instrumenty, bez których nie możemy wyobrazić sobie muzyki z znanych nam seriali; saksofon w partii z filmu „O7 zgłoś się” czy flecik w temacie z „Janosika”.

Koncert „ Serial Dźwięków czyli... Dźwięki z seriali” poprowadzi wybitna dziennikarka i prezenterka radiowa Magda Miśka-Jackowska. Autorka podcastu o muzyce filmowej „Score and the City”. Jest cenionym konferansjerem, prowadzi prestiżowe wydarzenia kulturalne w całej Polsce. Przez 15 lat stworzyła w RMF Classic wiele lubianych programów, m.in. „Moje kino”, za które w 2010 roku dostała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (najlepszy program radiowy lub telewizyjny o tematyce filmowej), oraz „Zagraj to jeszcze raz”, czyli radiową opowieść o fenomenie muzyki filmowej, pierwszą taką produkcję w polskich mediach i w 2019 roku nagrodzoną w plebiscycie MediaTory. Przeprowadziła setki wywiadów radiowych i telewizyjnych z największymi osobowościami świata kultury. W swojej pracy pedagogicznej związana z Akademią Muzyczną w Łodzi i Uniwersytetem Śląskim. Autorka Małej monografii Kilar (PWM) i Przewodnika po muzyce filmowej (PWM, w przygotowaniu).

SILESIAN CHAMBER CHOIR AD LIBITUM/ Śląski Chór Kameralny „Ad libitum” - zespół z pasją, chór do zadań specjalnych. To jeden z czołowych polskich zespołów chóralnych. Powstał w 1999 w Wodzisławiu Śląskim. Chórzyści mieszkają w różnych miejscowościach Śląska, oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów i dlatego mówią o sobie „śląski zespół”. Zespół „Ad libitum” znany jest z podejmowania ciekawych wyzwań muzycznych - od dużych form wokalno-instrumentalnych po widowiska multimedialne z udziałem chóru, wielokrotnie prawykonywał kompozycje kompozytorów polskich i zagranicznych. Zespół koncertował w salach koncertowych NOSPR, Narodowego Forum Muzyki, Państwowej Filharmonii i Opery w Koszycach (Słowacja), Filharmonii Narodowej w Warszawie, a także w Royal Albert Hall w Londynie. Śpiewacy Ad libitum współpracowali z czołowymi artystami sceny polskiej i europejskiej - zarówno klasycznej, operowej, jak i rozrywkowej (np.: najsłynniejszy tenor świata Andrea Bocelli, Roberto Alagna, Aleksandra Kurzak, Krzesimir Dębski, Garou, Anna Maria Jopek, Andrzej Lampert, Urszula, Kayah, Beata Kozidrak, Anna Jurksztowicz, Robert Janowski, Tomasz Filipczak, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Anna Dąbrowska, Janusz Radek, Katarzyna Cerekwicka, a także Artur Żmijewski, Jan Frycz, Krzysztof Ibisz i folklorysta Józef Broda). Uczestniczył w wydarzeniu artystycznym „Bankiet u Sanah”, realizując z artystką cykl 15 koncertów, które odbyły się w najbardziej prestiżowych salach filharmonicznych w Polsce (m.in. Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, w Cavatinie Hall w Bielsku Białej, w Sali Koncertowej NOSPR w Katowicach, w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Filharmonii Narodowej w Warszawie). W koncertach na „Bankiecie u Sanah” uczestniczyło około 35 tysięcy słuchaczy. Zaśpiewał i zatańczył również trasę „Uczta nad ucztami”, gdzie towarzyszył Sanah podczas koncertów na Stadionie Śląskim, Stadionie w Gdańsku oraz Stadionie Narodowym dla blisko 200 tysięcy słuchaczy.

Silesian Chamber Choir Ad libitum/Śląski Chór Kameralny Ad libitum koncertował w Czechach, na Słowacji, Litwie, w Rosji, Gruzji, Niemczech, Szwajcarii, Holandii, Ukrainie, Tajlandii, Korei Płd., w Hiszpanii, na Gibraltarze oraz na Filipinach. Uczestniczył w kilkudziesięciu festiwalach i konkursach w kraju i za granicą, zdobywając około 50 prestiżowych nagród w konkursach międzynarodowych, nagrywał programy dla Polskiego Radia, TVP i Telewizji Polsat, działa jako chóralny zespół sesyjny, wydał 9 autorskich płyt CD.

Założycielem, dyrygentem i managerem zespołu jest prof. dr hab. Izabella Zielecka- Panek.

Koncert „Serial Dźwięków czyli... Dźwięki z seriali” odbędzie się w Wodzisławskim Centrum Kultury w niedzielę, 22 października o godzinie 18:00. Bilety w cenie 89 zł są dostępne w kasie WCK oraz online na stronie biletyna.pl.

Kasa WCK jest czynna na pół godziny przed seansami kinowymi oraz imprezami biletowanymi oraz w czwartki od 10:00 do 12:00. W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.

źródło: WCK

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].