Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pijany rowerzysta sprawcą kolizji na Raciborskiej w Rybniku. Dostał bardzo wysoki mandat

Ponad półtora promila alkoholu miał w organizmie 28-letni rowerzysta, który nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, zjechał do prawej krawędzi ruchu i uderzył w zaparkowany pojazd osobowy. W tym przypadku skończyło się na wyłącznie stratach materialnych i strachu, jednak do tragedii było o krok.

Pijany rowerzysta sprawcą kolizji na Raciborskiej w Rybniku. Dostał bardzo wysoki mandatKMP Rybnik
Kiedy rowerzysta jest nietrzeźwy, czyli poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych.

Do zdarzenia doszło na początku tygodnia na ulicy Raciborskiej w Rybniku. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, 28-letni rowerzysta, jadąc "łącznikiem" ulicy Dworek z ulicą Raciborską, nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, w wyniku czego zjechał do prawej krawędzi jezdni i uderzył w zaparkowany pojazd marki Citroen, w którym na miejscu kierującego siedział 42-letni mężczyzna.

Kierujący jednośladem został zabrany przez załogę pogotowia ratunkowego do szpitala. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierujący rowerem rybniczanin jednośladem, za spowodowanie kolizji oraz jazdę w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatami karnymi o łącznej wysokości 4 tysięcy złotych.

Policja przypomina, że za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu, jeśli jego stężenie w organizmie, wynosi od 0,2 do 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Kiedy rowerzysta jest nietrzeźwy, czyli poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych.

fot. KMP Rybnik

fot. KMP Rybnik

źr. KMP Rybnik

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Szkodagadac (146.70. * .19) 18.09.2023 22:31

Kary są za niskie i tyle.
Powinien przymusowo - zaocznie zostać skazany na prace społeczne pod rygorem odsiadki.
Ktoś psie kupy chociaż by zbierał.
A tak to mandatu nie zapłaci, sąd da mu zawiasy i tyle.

~ZmotoryzowanyPatrol (5.173. * .103) 18.09.2023 09:50

Był w takim stanie upojenia że nie widział przeszkody i zdrowo wlanął w samochód. Jak policji nie chce się wyjaśniać przyczyn to stosują uniwersalną formułkę "nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu". Wypadek na zakręcie z powodu rozlanego oleju - "nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu", wypadek z zimie z powodu nieposypanej ślikiej drogi czy gołoledzi - "nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu", ba, nawet najsłynniejszy przypadek gdy na rajdzie wskutek wypadku zginął pilot za przyczynę podano "nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu".