Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

RCK zaprasza na III Ogólnopolski Festiwal Teatralny OFF- ka

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na ucztę teatralną w najlepszym wydaniu czyli III Ogólnopolski Festiwal Teatralny w Raciborzu OFF-ka, który odbędzie się w dniach 18-24 września 2023.

RCK zaprasza na III Ogólnopolski Festiwal Teatralny OFF- kaPiotr Chlipalski

21 września (czwartek)

godz. 18.00 - DKF PULS - projekcja filmu niemego CYGANKA AZA z towarzyszeniem muzyki na żywo w wykonaniu zespołu "Waldemar Rychły i przyjaciele" - kino "Przemko" - ul. Londzina 38

„Cyganka Aza” to polski film niemy z 1926 roku, w reż. Artura Twardyjewicza. Fabuła filmu jest oparta na motywach powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego „Chata za wsią”. Muzyka przygotowana do filmu inspirowana jest motywami cygańskimi oraz melodiami ludowymi zapisanymi przez Oskara Kolberga w 36 tomie Wołyń. To koncert folkowy, łączący tradycyjną muzykę europejską z jazzową improwizacją i z energią akustycznego rockowego grania. Przygotowanie, opracowanie, kompozycja muzyki do filmu – Waldemar Rychły.

"Waldemar Rychły, znalazł sposób by tchnąć w niemy film nowe życie. Jego filmowe ilustracje muzyczne przywracają naszej kulturze istotny fragment narodowego dziedzictwa. Tego nie da się przecenić. (…) Wykonywana na żywo muzyka podniosła jeszcze wyrazistą ekspresję mimiki i gestów aktorów. A nie była to tylko nastrojowa ilustracja dźwiękowa. Kompozytor sięgnął do autentycznych dokumentów muzycznych z epoki powstania powieści Kraszewskiego i miejsc, gdzie toczyła się akcja dzieła". Wojciech Hildebrandt, Kultura u podstaw

Po filmie odbędzie się rozmowa z twórcą muzyki do filmu - Waldemarem Rychłym.

Bilety w cenie 20 zł

godz. 20:00 W punkt. Ikony teatru off-owego, wykład Dariusza Skibińskiego - sala widowiskowa - RCK DK "Strzecha - ul. Londzina 38

Ćwiczenia z rozpaczy oraz ćwiczenia w rozpaczy - to ten poziom stosunku emocjonalnego do sztuki, który z człowiekiem czyni to co polerka jest w stanie zrobić, kiedy zwykły beton szlifuje się w stronę szlachetności. Efekt jest wieczną zagadką, odrobina płynów zmywa kurz i nadaje powierzchni połysk. Czasem jest to płyta nagrobna, a czasem ludzka dusza. Najlepiej kiedy trafia to na ludzi utalentowanych, niebojących się wysiłku. Wtedy można by powiedzieć, stosując gwarę budowlaną, że ten wysiłek trafia na odpowiedni grunt, bo grunt to się nie przejmować rzeczami "ważnymi”, a skupić się na marzeniach.

wstęp bezpłatny


Bilety do nabycia w kasach RCK oraz:

CYGANKA AZA https://biletyna.pl/koncert/III-OFT-OFF-ka-CYGANKA-AZA-seans-filmowy-z-muzyka-na-zywo-w-DKF-PULS/Raciborz  

Karnet na cały festiwal 100 zł do nabycia w kasach RCK oraz na https://biletyna.pl/kabaret/III-Ogolnopolski-Festiwal-Teatralny-OFF-ka-KARNET/Raciborz 

Honorowane raciborskie karty "Rodzina+" i "Senior 60+"

Festiwal może być realizowany dzięki finansowaniu z Miasto Racibórz

źródło: RCK

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].