Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

OFF-ka- III Ogólnopolski Festiwal Teatralny w Raciborzu

Serdecznie zapraszamy na ucztę teatralną w najlepszym wydaniu czyli III Ogólnopolski Festiwal Teatralny w Raciborzu OFF-ka, który odbędzie się w dniach 18-24 września 2023.

OFF-ka- III Ogólnopolski Festiwal Teatralny w Raciborzu

W tym roku również czeka nas: feeria barwnych korowodów, spektakularne widowiska a przede wszystkim teatr w najlepszym wydaniu. Program Festiwalu jest tak konstruowany, by każdy w nim znalazł coś dla siebie: film niemy z towarzyszeniem muzyki w ramach DKF-u, parada „Zmysłów” ulicami Raciborza, warsztaty dla dzieci zakończone paradą z maskami ulicami miasta, warsztaty z tańców nieistniejących, spektakularne monodramy oraz sztuki teatralne, w tym spektakl powstały ze współpracy polsko-norweskiej i oczywiście nie zabraknie słynnej potańcówki w dawnej Tęczowej z muzyką na żywo.

OFF-ka to kontynuacja rozpoczętego kilka lat temu festiwalu, który pragniemy, by odbywał się w naszym mieście cyklicznie. Ze względu na swoją formułę oraz poziom artystyczny ma on szansę wpisać się w mapę prestiżowych festiwali offowych w Polsce i zagranicą. OFF-ka ma charakter otwarty - jest skierowana do wszystkich mieszkańców Raciborza, nie tylko koneserów teatru. To tygodniowe święto teatru obfitować będzie w najróżniejsze formy teatralne prezentowane zarówno na scenie jak i w przestrzeniach miejskich, Przyjadą goście z całej Polski, by uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Swoją nazwą Festiwal nawiązuje oczywiście do pięknych historycznych korzeni Miasta, ale także do rodzaju prezentowanych form teatralnych.

Dzięki znaczącemu wsparciu ze strony Miasta Racibórz, a także ludzi i firmy dobrej woli możemy go dla Was w tym roku również organizować. Nasyćcie się tą teatralną ucztą razem z nami!

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1968670903469997

III Ogólnopolski Festiwal Teatralny 18-24.09.2023 Racibórz

MAŁA OFF-KA

 • 18, 19, 20 września ( poniedziałek, wtorek, środa) Warsztaty robienia masek teatralnych (teatr antyczny i nie tylko)
 • FINAŁ: 20 września, godz. 12:00 parada z maskami MASKARADA ulicami Raciborza i Brzezia

OFF-ka

21 września (czwartek)

 • 9:00 Drzewo życzeń reż. Mateusz Przyłęcki z Teatru im. H.Ch. Andersena. Spektakl dla szkół prezentowany w ramach programu Teatr Polska, sala widowiskowa RCK RDK *
 • 18:00 DKF Puls Projekcja filmu niemego „Cyganka Aza” z towarzyszeniem muzyki na żywo zespołu „Waldemar Rychły i przyjaciele”, sala widowiskowa RCK DK Strzecha *
 • Rozmowa z twórcą muzyki do filmu Waldemarem Rychłym, sala widowiskowa RCK DK Strzecha
 • 20:00 W punkt. Ikony teatru off-owego, wykład Dariusza Skibińskiego, sala widowiskowa RCK DK Strzecha

22 września (piątek)

 • 16:30 Zmysły, wędrowny kabaret liryczny A3 Teatr, parada teatralna ulicami Raciborza (start: rynek raciborski, finał: brama RCK RDK)
 • 18:00 Metamorphosis transitus, spektakl polsko-norweski, sala widowiskowa RCK RDK*
 • 19:30 Orfeusz i Eurydyka, monodram Janusza Stolarskiego, sala widowiskowa RCK DK „Strzecha”
 • 21:00 Heart break hotel, monodram Dariusza Skibińskiego, sala widowiskowa RCK RDK*

23 września (sobota)

 • 10:00-12:30 Warsztaty z tańców nieistniejących z Jackiem Hałasem, sala kameralna RCK RDK (bezpłatne, zapisy pod nr tel. 32 415 32 14)
 • 17:00 Pokój mojego dzieciństwa wg T. Kantora, Teatr Tetraedr, piwnice RCK RDK – I tura*
 • 18:00 Pokój mojego dzieciństwa wg T. Kantora, Teatr Tetraedr, piwnice RCK RDK – II tura*
 • 19:00 Frida la Vida! - spektakl inspirowany życiem Fridy Kahlo, Teatr Fraktal, sala widowiskowa RCK RDK*
 • 20:00 Potańcówka w Tęczowej: Jacek Hałas i Rodzinna Orkiestra NOISEBAND, dawna Tęczowa na Pl. Księżnej Ofki Piastówny*

24 września (niedziela)

 • 12:00 koncert Doua Treimi na podsumowanie festiwalu, Labirynt, RCK RDK

*Bilety w cenie 20 zł (potańcówka 30 zł), karnet na cały festiwal 100 zł do kupienia w kasach RCK RDK oraz na www.biletyna.pl. Honorowane raciborskie karty: Rodzina+ i Senior+.

Szczegóły na: www.rck.com.

źródło: RCK

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].