Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sprzedaż elektryków w Polsce rośnie jak na drożdżach

Do lipca bieżącego roku liczba sprzedanych w Polsce aut elektrycznych wzrosła o prawie 58% względem analogicznego okresu w 2022 roku.

Sprzedaż elektryków w Polsce rośnie jak na drożdżachwww.freepik.com

Z najnowszych danych udostępnionych przez Licznik Elektromobilności wynika, że pierwsze siedem miesięcy bieżącego roku przyniosło wzrost liczby zarejestrowanych samochodów elektrycznych o 13 293 sztuk.

Według raportu, na koniec lipca 2023 roku, w Polsce poruszało się łącznie 82 955 samochodów osobowych napędzanych energią elektryczną. W tym 42 265 stanowiły pojazdy w pełni elektryczne (BEV) i 40 690 to hybrydy typu plug-in (PHEV).

Wzrosła także liczba elektrycznych samochodów dostawczych i ciężarowych. W lipcu jeździło ich już 4 778 sztuk, z czego BEV stanowiły ponad 99%.

Rośnie także flota motorowerów i motocykli z napędem elektrycznym, która na koniec lipca składała się z 18 290 sztuk, jak również liczba osobowych i dostawczych aut hybrydowych, która powiększyła się do 587 617 sztuk.

(eco)


Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Koma (5.184. * .22) 12.09.2023 19:17

Wlasnie w Rybniku otwarto nowy luksusowy salon Toyoty. Można pojechać popatrzyć na różne elektryczne cacka.

~Elektryk66 (5.173. * .95) 12.09.2023 14:38

Przecież już jest toyota mirai wiec możesz ją kupić w każdej chwili problem w tym że nie masz za co wiec piszesz „czekamy” to se czekaj

~Maruda (5.173. * .71) 12.09.2023 12:27

Czekamy na samochody elektyczne zasilane wodorem wyprodukowanym z nadwyżek energii z elektrowni fotowoltaicznych i wiatrowych.