Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pogoda na najbliższy weekend. Będą burze, możliwy także grad [PROGNOZA POGODY]

W północnej Polsce słonecznie, ciepło i sucho, a na południu pochmurno, z opadami oraz burzami, w trakcie których może spaść do 35 mm deszczu. Synoptycy z Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają także przed gradem.

Pogoda na najbliższy weekend. Będą burze, możliwy także grad [PROGNOZA POGODY]
Na dziś IMGW wydało także ostrzeżenie dot. burz z gradem. (fot. archiwum portalu Nowiny.pl)

Dziś (9.06) Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, związanym z płytkimi niżami nad południową Europą. Jedynie na północy zaznaczy się wpływ wyżu znad Skandynawii. Pozostaniemy w ciepłej masie powietrza polarnego. Wystąpią niewielkie wahania ciśnienia.

Zachmurzenie na północnym zachodzie regionu małe i umiarkowane, po południu możliwe są słabe, przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, po południu wystąpią także burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, lokalnie na wschodzie regionu do 35 mm. Temperatura maksymalna od 19°C na południowym wschodzie do 26°C na północnym zachodzie regionu, w obszarach podgórskich od 16°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni, w zasięgu burz w porywach do 60 km/h. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) głównie we wschodniej i środkowej części gór wystąpią przelotne opady deszczu i burze, lokalnie grad. Temperatura od 10°C do 12°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 60 km/h, północno-wschodni.

Na dziś IMGW wydało także ostrzeżenie dot. burz z gradem. Do 21.00 może spaść deszcz do 55 mm, grad, porywy mogą osiągnąć 65 km/h. Ostrzeżenie dotyczy powiatów: bielski, Bielsko-Biała, cieszyński, Jastrzębie-Zdrój, pszczyński, raciborski, rybnicki, Rybnik, wodzisławski, Żory i żywiecki.

W sobotę (10.06) południowa Polska pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia, a na południowym wschodzie zaznaczy się wpływ pofalowanego frontu atmosferycznego. Reszta kraju będzie na skraju wyżu z centrum w rejonie Zatoki Botnickiej. Z północnego wschodu zacznie napływać nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienia powoli będzie rosnąć. W naszym regionie zachmurzenie umiarkowane i duże, na wschodzie regionu miejscami całkowite. Przelotne opady deszczu, lokalnie także burze z opadami od 10 mm do 20 mm, a na wschodzie regionu do 35 mm. Temperatura maksymalna od 20°C do 26°C, w rejonach podgórskich od 17°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, północno-wschodni, w zasięgu burz i w Sudetach w porywach do 65 km/h.

W niedzielę (11.06) Polska będzie na skraju wyżu z centrami nad Zatoką Fińską i zachodnią Rosją. Na wschodzie kraju zaznaczy się pofalowany front atmosferyczny. Z północnego wschodu zacznie napływać chłodniejsza masa powietrza. Ciśnienie bez większych zmian. W naszym regionie, zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na krańcach południowo-wschodnich duże z opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 18°C do 22°C. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~LPGT (91.195. * .180) 10.06.2023 09:22

Nie kompromitujcie się już tymi prognozowanymi armagedonami bo już jesteście nudni jak flaki w oleju.