Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W starostwie i na Zamku szykują plan promocji nowej Słodowni i Domu Książęcego

Zarząd Powiatu Raciborskiego polecił dyrektorowi Zamku Piastowskiego Krystynie Niklewicz raportować o imprezach tam zaplanowanych, w tym przedstawiać z wyprzedzeniem kalendarium takich wydarzeń. Szefowa Zamku ma podjąć starania o pozyskanie sponsorów wydarzeń, które będą promować ekspozycję multimedialną w wyremontowanej Słodowni i Domu Książęcym.

W starostwie i na Zamku szykują plan promocji nowej Słodowni i Domu Książęcego
Wicestarościna Powiatu Raciborskiego Ewa Lewandowska oraz dyrektor Zamku Piastowskiego Krystyna Niklewicz/zdj. Zamek Piastowski

Jeszcze w maju na posiedzeniu zarządu powiatu postanowiono, że dyrektor musi przygotować wykaz imprez, które zostaną zorganizowane na Zamku do końca 2023 r. Imprezy rozdzielono na te odbywające się za odpłatnością oraz bezpłatne.

Dyrektor Niklewicz musi teraz przekazywać członkom zarządu powiatu “na bieżąco i z wyprzedzeniem” miesięczne zapowiedzi wydarzeń – kalendarium imprez, które mają odbyć się na Zamku.

Kolejnym wymogiem wobec szefowej Zamku Piastowskiego jest podjęcie przez nią działań mających na celu pozyskanie sponsorów wraz z przygotowaniem propozycji wydarzeń/imprez, które odbędą się po zakończeniu zadania pn. „Adaptacja budynku Słodowni i modernizacja Domu Książęcego na centrum turystyczno-historyczne z ekspozycją multimedialną na Zamku Piastowskim w Raciborzu”. Krystyna Niklewicz ma przedłożyć te propozycje do połowy września tego roku.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Hmm (46.204. * .192) 09.06.2023 20:27

Obecnie wciąż odwołują atrakcje kulturalne:(

~Alibabeczka (5.184. * .158) 09.06.2023 20:05

Czyli leci. Nikt nie pozyskał jeszcze w tym mieście sponsora na kulturę

~Księżcówka (83.4. * .97) 09.06.2023 10:48

Jutro zapadnie decyzja zarząd o obrocie Ziemi wokół słoneczka.