Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Śląski patrol: Pijana kierująca bmw wjechała w budynek, cofając wpadła do rowu i uderzyła w słup [ZDJĘCIA]

Tragedia na przejściu dla pieszych, nie żyje kobieta. Od tej wiadomości zaczynamy kolejne wydanie śląskiego patrolu. Dziś również o 79-latce, która chciała zainwestować... w gazociąg, a została z długiem. Czytaj więcej także o kierującej, która spowodowała kolizję mając 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Śląski patrol: Pijana kierująca bmw wjechała w budynek, cofając wpadła do rowu i uderzyła w słup [ZDJĘCIA]
Nie bądźmy obojętni, widząc pijanego za kierownicą. Prawidłowa reakcja na takie zdarzenie może zapobiec tragedii. Każde zgłoszenie o niebezpieczeństwie na drodze, czy kierowaniu po alkoholu będzie traktowane przez policjantów priorytetowo. Mundurowi apelują do kierowców o bezwzględną trzeźwość! / fot. policja

Jaworzno - Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych

Do zdarzenia doszło w niedzielę rano na przejściu dla pieszych przy ul. Jana III Sobieskiego w Jaworznie. Ze wstępnych ustaleń policjantów jaworznickiej drogówki wynika, że 64-letni kierujący autobusem jadąc ulicą Sobieskiego w kierunku ulicy Wolności, nie ustąpił pierwszeństwa oraz nie zachował ostrożności, w wyniku czego potrącił 65-letnią kobietę, która znajdowała się na przejściu dla pieszych. Mieszkanka Jaworzna została przewieziona do szpitala. Niestety w wyniku doznanych obrażeń kobieta zmarła. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają jaworzniccy śledczy pod nadzorem prokuratora.

Piekary Śląskie - Wpadł przez niezapięte pasy bezpieczeństwa

Stróże prawa zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Volkswagen. W pojeździe żaden z pasażerów nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Nie było to jedyne przewinienie jednego z podróżnych. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach ustalono, że jeden z pasażerów 32-letni mężczyzna, mieszkaniec Bytomia, jest poszukiwany przez sąd. Zatrzymany najbliższe 89 dni spędzi w Areszcie Śledczym.

Siemianowice Śląskie - 79-latka chciała zainwestować w gazociąg, została z długiem

79-latka na portalu społecznościowym znalazła ogłoszenie o możliwości inwestowania w gazociąg. Chęć zarobienia pieniędzy skłoniła ją do kontaktu z przedstawicielem firmy, który wyjaśnił jej, na czym wszystko polega i polecił wpłacić na konto 1100 złotych, które miały być wykorzystane do inwestycji. Polecił też ściągnąć aplikację, za pośrednictwem której miała utrzymywać z nim kontakt. Rzekomy broker poprosił o dowód osobisty i inne dane, ponieważ rzekomo konieczne było założenie konta w banku, gdzie miały spływać zyski. Ufna kobieta udostępniła dane. Rozmówca przekazał jej także, że aby zwiększać zyski, musi w jej imieniu zaciągnąć kredyty i uspokajał, że wszystko jej się w niedługim czasie zwróci. Kiedy kobieta zaciągnęła pożyczki, kontakt z "pomocnym" brokerem się urwał, zostawiając ją z finansowymi zobowiązaniami.

Kolejny raz apelujemy o zdrowy rozsądek, czujność oraz nieudostępnianie danych poufnych, jakimi są dane z dokumentów tożsamości, numery PESEL, PIN-y do kart płatniczych czy loginy i hasła.

Mikołów - Kompletnie pijana kierująca bmw wjechała w budynek, cofając wpadła do rowu i uderzyła w słup

W poniedziałek po 20:00 policjanci drogówki zostali skierowani na ulicę Grudniową w Mikołowie, gdzie kierująca bmw wjechała w budynek. Na miejscu okazało się, że 47-latka najpierw uszkodziła fragment ściany i kosz na śmieci, a kiedy cofała, wjechała do rowu. Chcąc się z niego wydostać, wjechała jeszcze w słup energetyczny. Kobieta zataczała się i czuć było od niej alkohol. Mikołowianka najpierw trafiła do szpitala, gdzie pobrano jej krew do dalszych badań, a następnie na izbę wytrzeźwień. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie blisko 3,5 promila alkoholu.

Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca kolizji i zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Sprawa 47-latki trafi do sądu. Kobiecie grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Obywatelka24 (91.204. * .100) 06.06.2023 23:19

"Siemianowice Śląskie - 79-latka chciała zainwestować w gazociąg, została z długiem" Czemu rządowa, dotowana grubą kasą TVpis nie daje ciągłych ostrzeżeń o takich metodach działania (a powinni). Wolą pluć, szczuć i kłamać, puszczać durne programy...