Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

200 metrów drogi za 15,8 mln zł. Taka inwestycja jest realizowana w Rybniku

W dzielnicy Orzepowice trwa budowa i rozbudowa ul. Storczyków, połączona  z rozbudową skrzyżowania z ul. Energetyków.

200 metrów drogi za 15,8 mln zł. Taka inwestycja jest realizowana w Rybniku
Na „Budowę i rozbudowę ul. Storczyków w Rybniku wraz z rozbudową skrzyżowania z ul. Energetyków (łącznik ul. Góreckiego - Energetyków)" miasto otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w wysokości niespełna 6,4 mln zł. Fot. M. Koczy/UM Rybnik.

Inwestycja, oczekiwana od lat przez wielu mieszkańców, połączy rondo Orzepowickie i ulicę Góreckiego z ulicą Energetyków, ułatwiając dojazd do zlokalizowanego nieopodal Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3. Nowy, ponad 200-metrowy fragment drogi powinien też usprawnić połączenie dzielnicy Orzepowice ze Śródmieściem, poprzez szybszy dojazd do ulicy Rudzkiej czy Żołędziowej.

- Od wielu lat istniejący nieopodal szpitala, a prowadzący donikąd, fragment ul. Storczyków był przedmiotem żartów okolicznych mieszkańców. Teraz już zupełnie poważnie, rozbudowany odcinek drogi zacznie wreszcie spełniać swoje komunikacyjne zadanie, co jest niezwykle istotne dla mieszkańców tej szybko rozwijającej i rozbudowującej się dzielnicy, jaką są Orzepowice - mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

Prace prowadzi wybrana w przetargu firma Auto-Trans Asfalty Sp. z o.o. z Gierałtowic, za kwotę prawie 15,8 mln zł. Termin zakończenia budowy drogi zaplanowano na początek października 2023 roku.

źródło: UM Rybnik, oprac. ż

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~swerty (193.169. * .48) 09.06.2023 18:10
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

~Cieśla (46.204. * .54) ~DamianKroll (89.200. * .72) ~Maksymilian (5.173. * .221) ~WujStaszek (195.254. * .225) wili
do wszystkich powyżej
ta droga może uratować wasze życie
jak będą was wieźli karetką

~Cieśla (46.204. * .54) 09.06.2023 17:51

Po co komu ta droga???
Chyba tylko po to, aby więcej zabetonować przestrzeni.
Będzie mniej koszenia trawy.

~DamianKroll (89.200. * .72) 09.06.2023 14:22

Ta droga jest kompletnie nikomu nie potrzebna , szczególnie szpitalowi który w żaden sposób nie skróci sobie drogi jadąc w jakimkolwiek kierunku Rybnika. Zwykła kpina i robienie ludzi w bambus. Każdy musi zarobić na tym ogromnym przekręcie

~Maksymilian (5.173. * .221) 07.06.2023 12:46

Pomijając już horendalny kosz t budowy powstaje pytanie czy naprawdę ten lacznik jest tak potrzebny w sytuacji gdy wiele drog w Rybniku płacze o remont a inne lokalizacje wydają się być bardziej potrzebne

~budownictwo (89.68. * .86) 06.06.2023 18:39
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

do wszystkich cfaniaków: załóżcie firmę, ogarnijcie ludzi, sprzęt, materiały, podwykonawstwo w koniecznym zakresie i zarabiajcie budując taniej- pełno przetargów opartych na PZP tylko na was czeka ;PPP

~WujStaszek (195.254. * .225) 06.06.2023 16:37
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Czy wy tam budujecie 200 metrową estakadę :)))))

wili 06.06.2023 16:16
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

79,000 tys za metr, ciekawe z czego ta droga będzie

~Oglądacz (5.184. * .174) 06.06.2023 14:00
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Drogo czy tanio ale Rybnik stale się rozwija i rozbudowuje.