Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Była wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej została dyrektorką w Rybniku

Sylwia Brzezicka-Tesarczyk kieruje pracami Centrum Zrównoważonej Gospodarki Miejskiej w Rybniku. Podlegają jej trzy referaty oraz dwa specjalistyczne stanowiska pracy.

Była wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej została dyrektorką w Rybniku
Sylwia Brzezicka-Tesarczyk zakończyła pracę w kuźniańskim urzędzie z końcem kwietnia. Od 29 maja pracuje w Urzędzie Miasta Rybnika. Fot. arch. Nowiny.pl.

Prezydent Rybnika Piotr Kuczera rozstrzygnął nabór na Dyrektora Centrum Zrównoważonej Gospodarki Miejskiej. Wybrano Sylwię Brzezicką-Tesarczyk. - Komisja Rekrutacyjna, po przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej – uznała, że kandydatka posiada odpowiednią wiedzę i kwalifikacje, aby prawidłowo realizować zadania na oferowanym stanowisku pracy - czytamy w "Informacji o wynikach naboru".

Będzie odpowiadać przed Piotrem Masłowskim

Centrum Zrównoważonej Gospodarki Miejskiej funkcjonuje w ramach Urzędu Miasta Rybnika. Podlegają mu referaty: ekologii, ochrony powietrza, gospodarki komunalnej, a także pełnomocnik prezydenta ds. górnictwa oraz geolog powiatowy. Dyrektor Centrum Zrównoważonej Gospodarki Miejskiej odpowiada przed zastępcą prezydenta Rybnika Piotrem Masłowskim.

Zaskakująca rezygnacja

Przypomnijmy, Sylwia Brzezicka-Tesarczyk była zastępcą burmistrza Kuźni Raciborskiej Pawła Machy od 13 lutego 2018 roku do końca kwietnia 2023 roku. Formalnie rezygnację złożyła 30 stycznia 2023 roku. - Wyczerpała się możliwość współpracy z panem burmistrzem - komentowała wówczas swoje odejście na łamach Nowin.

Burmistrz Paweł Macha nie krył zaskoczenia decyzją Sylwii Brzezickiej-Tesarczyk. Podejrzewał, że otrzymała lepszą ofertę pracy. Ostatecznie nowym wiceburmistrzem Kuźni Raciborskiej został Wojciech Gdesz (nauczyciel Szkoły Podstawowej im. J. Wawrzynka oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kuźni Raciborskiej).

Życie pisze różne scenariusze

Nieoficjalnie w gminie mówi się, że Sylwia Brzezicka-Tesarczyk może być kandydatką na burmistrza Kuźni Raciborskiej w kolejnych wyborach samorządowych (odbędą się wiosną 2024 roku). Gdy zapytaliśmy ją o to, odpowiedziała, że "życie pisze różne scenariusze". - Na pewno mam wszelkie niezbędne kompetencje i doświadczenie, jednak w tym przypadku decyzja należy do mieszkańców - dodała.

Skontaktowaliśmy się z Sylwią Brzezicką-Tesarczyk i zapytaliśmy, czy dziś odpowiedź na tak postawione pytanie brzmi inaczej. - Nic się w tym temacie nie zmieniło - powiedziała.


Zobacz również:

Ludzie

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika

Piotr Masłowski

Wiceprezydent Rybnika.

Sylwia Brzezicka-Tesarczyk

Dyrektor Centrum Zrównoważonej Gospodarki Miejskiej w Rybniku, była wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej

Wojciech Gdesz

Wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Somyuryu (77.111. * .77) 09.06.2023 19:33

Mocno się zawiodłem na obecnym Burmistrzu, na pewno więcej na niego nie zagłosuje

~Ilona80 (77.111. * .61) 06.06.2023 13:09

Każdy byle nie Macha.

~opinia (188.137. * .64) 06.06.2023 10:59

Praca w rozwojowym Rybniku na takim stanowisku to spory awans.

~Beno (78.31. * .124) 06.06.2023 07:38

Do pracujezagranica, przestań napuszczac ludzi pis czy po, bo w Polsce dla każdego jest miejsce,ty chyba pracujesz za granicą u ruskich bo tylko takim zależy na robieniu podziałów wśród Polaków

~maciekk (77.111. * .44) 06.06.2023 07:09

Gościu daj sobie siana. Świat się nie kończy na po czy pis!
Po prostu d. wam ściska że odsuną cię od koryta

~PracujeZaGranicąJakMF (46.134. * .197) 05.06.2023 23:26

No i cyk, spod skrzydeł PiS w objęcia PO. Taka jest lojalność tego typu ludzi. W Kuźni wiemy już o tej Pani wszystko.

~Braaaa (77.111. * .9) 05.06.2023 21:04

Zagłosuje na każdego byle nie na obecnego Burmistrza.

~Malwina1 (178.36. * .190) 05.06.2023 21:00

Pani Sylwia na Burmistrza !!!!!!!!!!!!!