Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rockowy Abordaż na Plaży Miejskiej w Raciborzu. Tak zakończono Dni Raciborza 2023 [ZDJĘCIA, VIDEO]

4 czerwa wybrzmiały finalne akordy Dni Raciborza 2023. Tym razem w rockowym stylu, choć zaczęło się od... pirackich klimatów.

Rockowy Abordaż na Plaży Miejskiej w Raciborzu. Tak zakończono Dni Raciborza 2023 [ZDJĘCIA, VIDEO]
Dzisiejsze występy z okazji Dni Raciborza dzięki swej różnorodności - od delikatnych, spokojnych klimatów, po mocne rockowe brzmienie - stanowiły ciekawe zwieńczenie Dni Raciborza.

„Piracka przygoda” taką nazwę nosił dzisiejszy spektakl dla dzieci połączony z animacją i piosenką. Jego nieskomplikowany przekaz i bliskość dzieci z bohaterami pozwoliły zanurzyć się im w morską opowieść pełną dobrej zabawy. Uczestnicy spektaklu wypłynęli wspólnie z jego twórcami na szerokie wody pirackich przygód. Przedstawienie zostało realizowane przez Raciborskie Centrum Kultury w ramach cyklu Aktywne Spotkania Dzieci z Teatrem.

Wszyscy wspólnie (aktorzy oraz dzieci ze swoimi rodzicami) mogli przeżyć pełną zwrotów akcji przygodę.

Następnie na scenę wyszli muzycy z grupy Orliński Cover Band. To zespół, który powstał z inicjatywy Tomka Orlińskiego. Jego członkami są muzycy sesyjni z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Grają hity polskiej jak i światowej sceny muzycznej, co zaprezentowali podczas dzisiejszego koncertu z okazji Dni Raciborza. Gościła muzyka rockowa, Polska ale i zagraniczna. Ponadto pojawiła się tradycyjna muzyka góralska w mocniejszej odsłonie. Tomek śpiewał kiedyś w Mirażu u Elżbiety Biskup oraz był członkiem zespołu "Good Day". Podczas koncertu można było usłyszeć znane kawałki, takie jak: Wilki - "Urke", "Kryzysowa narzeczona"/"Zostawcie Titanica" - Lady Pank, "Nie płacz Ewka"/"Ale w koło jest wesoło" - Perfect, Kult - "Gdy nie ma w domu dzieci", Artur Gadowski - "Ona jest ze snu" (Pomimo rozpropagowania tego kawałka przez IRĘ, autorem jest Marek Kościkiewicz - gitarzysta zespołu De Mono), "Malcziki" - Kazik Staszewski i Yugoton, Dire Straits - "Walk of the life", czy chociażby "Bo jak nie my to kto" - "Mrozu" (Łukasz Mróz)

Podczas występu Tomka Orlińskiego na scenie gościła muzyka rockowa polska i zagraniczna. Ponadto pojawiła się tradycyjna muzyka góralska w mocniejszej odsłonie.

Kolejni artyści, którzy zawitali na plażę miejską to Wojtek Szumański z zespołem w składzie: Werosława (wokal, klawisze, skrzypce), Krzysztof Pala (wiolonczela), Piotr Grząślewicz (bas, banjo, buzuki) i Wojtek Świtalski (bębny). Wojtek Szumański jest kompozytorem, autorem tekstów, wokalistą i gitarzystą, choć najbardziej obrazuje go jego zdolność obserwowania emocji. W jego repertuarze ukazały się piosenki poetyckie, melancholijne jak również satyryczne. Teledyski Wojtka na YouTube wygenerowały łącznie ponad 60 milionów wyświetleń. Wojtek porywa naturalnością, a jego teksty opowiadają historie lekkie, ale ważne, często zabawne, ale chwytające za serce. Wojtek Szumański zagrał w pięcioosobowym składzie. Akustyczne brzmienie zespołu zachęcało publiczność do wspólnego śpiewania.

Wojtek Szumański wystąpił z zespołem w składzie: Werosława (wokal, klawisze, skrzypce), Krzysztof Pala (wiolonczela), Piotr Grząślewicz (bas, banjo, buzuki) i Wojtek Świtalski (bębny).

Następny punkt programu to Coast Patrol, czyli formacja z Górnego Śląska, która tworzy od stycznia 2016 roku szeroko pojętą muzykę Pop, Rock, R&B czy też Elektroniczną. Jest to kooperacja doświadczonych muzyków z ogólnopolskimi sukcesami. Zespół został powołany do życia przez producenta muzycznego i realizatora dźwięku o pseudonimie DaMo. Frontman składu - Kamil Hołek, jest charyzmatycznym wulkanem energii. Ich koncerty tworzą niezapomniane chwile, ale również zachodzi wymiana pozytywnej energii i interakcji z publicznością.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kowalsky (78.31. * .24) 05.06.2023 06:27

To były jedne z najsłabszych Dni Raciborza. Beznadzieja formuła. Powinni Wacława pogonić z magistratu.