Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Klubowa scena na Plaży czyli Muzyczny Fun nad Odrą już dzisiaj na Dniach Raciborza

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza w sobotę 3 czerwca na MUZYCZNY FUN NAD ODRĄ. Startujemy o 19:30, a kończymy o 4:00 rano!

Klubowa scena na Plaży czyli Muzyczny Fun nad Odrą już dzisiaj na Dniach Raciborza
Ada Tril x Humes wystąpią podczas koncertu Fun nad Odrą. Fot. Materiały organizatora

Rozkład koncertowy tego dnia:

  • 19:30-21:00 Ada Tril x Humes
  • 21:00-23:00 Novika & Mr. Lex - live
  • 23:00-01:00 Andrea Fiorino (DJ) Petri Herzanen (Sax) Andres Poveda (Percussion)
  • 01:00-03:00 Furrier/Full Moon/DJ Set
  • 03:00-04:00 All Together: Novika & Mr. Lex, Fiorino, Poveda, Herzanen, Furrier

Ada Tril x Humes - duet, który ciężko zaszufladkować. Znajdziemy tam mieszankę muzyki elektronicznej z alternatywnym popem, brzmieniem lat osiemdziesiątych i nie tylko. Fuzja różnych gatunków, instrumentów i światów. W skład tego nietuzinkowego zespołu wchodzą:

Ada Tril - songwriterka, gitarzystka i wokalistka. Zawodowo producentka i realizatorka w studio nagrań BB Records and Media. Muzyka towarzyszy jej od dziecka, a z wiekiem pasja ta wyłącznie się pogłębia. Tworzy w wielu gatunkach - nieważne, czy to mroczny electro pop, czy też subtelne R&B.

Krzysiek Humeniuk (Humes) - multiinstrumentalista, operator urządzeń klawiszowych. Podróż do świata muzyki rozpoczął od perkusji, ale z biegiem lat specjalne miejsce w jego sercu zajęły basowe dźwięki. Dzięki temu z łatwością wypełnia przestrzeń sekcji rytmicznej, wzbogacając ją o dźwięki instrumentów klawiszowych.


Novika & Mr. Lex

Aktywni na scenie klubowej od lat, otwarci na różne brzmienia w swoich energetycznych setach. Niezwykle skuteczni w przyciąganiu ludzi na parkiet przez idealne połączenie selekcji Lexa i wokalu Noviki! Ich wspólne występy podczas wielu edycji festiwalu Audioriver na długo zapadną w pamięci ich uczestników.

Początkowo grali w ramach kolektywu Beats Friendly, z którym wydali dwie części kompilacji „Friendly Beats”. Jako duet od lat grają w najważniejszych klubach i festiwalach w kraju. Ostatnio wystąpili obok Kittin w sopockim Sfinksie, a w Warszawie w ramach autorskiego cyklu Good Connections w Przystań Nowa Fala. Prowadzą razem podcast Miastosfera na kanale youtube - Idę w Tango.

Novika jako wokalistka zadebiutowała z zespołem Futro, później pojawiała się na płytach Smolika, współpracowała z wieloma producentami, m.in Marcinem Czubalą, Lovebirds, Hot Toddy, Biernaskim. Wydała cztery albumy solowe, dwa razy została nagrodzona Fryderykiem. W roku 2021, nazywana często „królową sceny klubowej” artystka obchodziła jubileusz 20 lat obecności na scenie i z tej okazji wydała album z nowymi wersjami jej przebojów – Novika 2.0. Obecnie koncertuje z zespołem promując ten materiał (ostatnio na festiwalu Carbon Silesia). W radiu Kampus prowadzi audycję Lekko.

Mr. Lex to dobrze znany klubowym bywalcom dj i radiowiec. Najczęściej występuje w duecie dj’sko-wokalnym z Noviką. Zagrał też mnóstwo imprez z kolektywem Rakieta. Obecnie można go również usłyszeć solo, najczęściej w klubach Smolna, Praga Centrum, a często gości również w Katowicach na imprezach z cyklu ElektroKlub oraz w nowym plenerowym miejscu Jazbar Muchowiec. W czerwcu zagrał tam u boku Robaga Wruhm’e, z którym zakończyli imprezę spontanicznym b2b.

Lex od lat prowadzi w Czwórce audycję Pora Lexa oraz Muzyczny Lunch.

Novika & Mr. Lex – Snowfest Sessions:

https://www.youtube.com/watch?v=lpE_h2Ir66k 

https://www.facebook.com/novikamusic 

https://www.instagram.com/novikasia/ 

https://www.youtube.com/novikatv 

http://www.facebook.com/mrlexmusic 


Andrea Fiorino (DJ) Petri Herzanen (Sax) Andres Poveda (Percussion)

Andrea Fiorino - urodzony w Brnie, jest ostoją czeskiej sceny DJ-skiej, twórcą programu radiowego Mastermix, nadawanego obecnie w ponad 30 rozgłośniach na całym świecie, a także producentem i remikserem. W jego dorobku można znaleźć remiksy popularnych czeskich artystów, ale również jego kawałki wydane przez kilka światowych wytwórni.

Petri Herzanen - to doświadczony saksofonista altowy z Brna o niepowtarzalnym stylu gry, który współpracował z wieloma znanymi zespołami muzycznymi, takimi jak Gulo Čar czy Radium.nfo. Obecnie jest członkiem gwiazdorskiego B-Side Bandu, który zasłynął występami z fenomenalnym wokalistą Vojtěchem Dykiem.

Andres Poveda - słowacki perkusista i muzyk duszą i ciałem, który od 20 lat gra na afrykańskich, arabskich i latynoamerykańskich instrumentach perkusyjnych. W 2005 roku wkroczył w świat muzyki elektronicznej i zaczął grać na żywo z DJ-ami. Na Słowacji początkowo pracował w projekcie Innerbeat (soulful i deep house, Dj googs), później w 2009 roku tworzy projekt Under Pressure (z Dj Lemonem), w którym prezentował rytmiczny tech i afro house. Z Under Pressure występował przez 13 lat na eventach i festiwalach na Słowacji, w Czechach i w Polsce. Organizował własne cykliczne wydarzenia muzyki house najpierw w rodzinnych Koszycach (Jazz Club), a później po przeprowadzce do Czech w Brnie (Vibe Club). Tutaj stworzył kolejny, tym razem 4-osobowy, projekt elektroniczny - Aparat (Dj, perkusja, trąbka, saksofon). Grał na wielu imprezach i festiwalach, takich jak BeeFree (SK), Intro fest (PL) czy Beats 4 Love (CZ), gdzie towarzyszyli mu między innymi: Mark Knight, Angelo Ferreri, Enzo Sifredi, Franco de Mulero, Oriol Calvo, Elke Kleijn, Booka Shade. Od jesieni 2022 roku gra z DJ-ami pod własnym nazwiskiem, a niedawno wystąpił na legendarnej imprezie house HED KANDI u boku jej założyciela Marka Doyle'a (UK).


FURRIER

booker, dj, muzyk, producent, promotor, który aktywnie działa na scenie oraz propaguje muzykę elektroniczną od 2005 roku. Członek zarządu fundacji ISA organizującej jego nowy projekt FULL MOON. Pomysłodawca i współtwórca INTRO FESTIVAL na Zamku Piastowskim w Raciborzu, który corocznie gościł światowe gwiazdy muzyki elektronicznej : (VITALIC, APPARAT, KIASMOS, JAN BLOMQVIST & BAND, ONUKA, ACID ARAB, RODRIGUEZ JR, MAX COOPER, EELKE KLEIN, GIORGIA ANGIULI, BOOKA SHADE, SAHALE, HVOB, HOGNI, ISHOME, ROBERT BABICZ)

Perkusista z zamiłowania, Dj z pasji. Raciborski kolekcjoner płyt, organizator cykli: Drop Beats Not Bombs, Drop Room, Import Night na których promuje muzykę niekomercyjną.

Od najmłodszych lat związany z muzyką, jej też poświęca znaczną część swojego czasu. Jego sety to fuzja różnych klimatów muzycznych. Wyróżnia go znakomita, pełna emocji selekcja. Stały bywalec najlepszych polskich i czeskich klubów oraz festiwali. Aktualnie obłożony ciężkim sprzętem pracuje nad produkcjami muzycznymi w swoim studio.

https://youtube.com/shorts/7JGOXaIQmgc?feature=share 

https://youtu.be/c7DZ1s0DFOA 

https://www.facebook.com/Furrier-238496426505602/ 

https://www.facebook.com/intro.festival.poland/ 

https://on.soundcloud.com/U4v3J3odLhxTK19t7 

źródło: RCK

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~pionaw (178.255. * .106) 03.06.2023 12:38

kto opłaci taki zestaw artystów? bogate miasto, a jeszcze trochę na wiatraki zostanie.. bo zostać musi..no i jeszcze na imprezkę z gwiazdą niby nie na wiatraki ale w trakcie wiatraków ,za skromne 20 tysia netto zagra..
tak sie bawi ,tak sie bawi..WAC- KROKODYL..