Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Masz pieniądze na remont, ale za mało by kupić mieszkanie? W Rybniku mają na to sposób

Rybnik ma ofertę wynajmu lokali mieszkaniowych z zasobu gminy na czas nieokreślony w zamian za wykonanie remontu na koszt przyszłego najemcy.

Masz pieniądze na remont, ale za mało by kupić mieszkanie? W Rybniku mają na to sposób
- Ceny najmu od Gminy są niższe niż na wolnym rynku - mówi Irena Żylak, naczelniczka Wydziału Spraw Mieszkaniowych Urzędu Miasta Rybnika. Fot. arch. Nowiny.pl

- Program jest szansą na własne „M” dla osób które, dysponują budżetem na remont i chciałyby zostać najemcami jednego z lokali z zasobu mieszkaniowego Gminy. Ceny najmu od Gminy są niższe niż na wolnym rynku. Mieszkania położone są w dzielnicach Boguszowice, Niedobczyce oraz Śródmieście, można je obejrzeć po uzgodnieniu terminu w właściwą terenowo Administracją Zasobu Budynków – wyjaśnia Irena Żylak, naczelniczka Wydziału Spraw Mieszkaniowych Urzędu Miasta Rybnika.

Wykaz dostępnych lokali jest publikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Rybnika. Wykaz podlega aktualizacji raz w tygodniu.

- Przyszły najemca może liczyć na ulgę w postaci zwolnienia z obowiązku płatności czynszu za lokal na czas trwania remontu oraz zwolnienie z wpłaty kaucji mieszkaniowej - informuje rybnicki magistrat.

Osoby, które zamierzają ubiegać się o mieszkanie do remontu muszą spełniać kryterium dochodowe:

O lokal do remontu mogą ubiegać się osoby, których dochód miesięczny na członka gospodarstwa domowego jest wyższy od 90% kwoty najniższej emerytury, co aktualnie wynosi 1 300,94 zł netto na 1 osobę do 300% jej wysokości co stanowi 4 336,44 zł netto na osobę, zaś osób samotnych od 150% jej wysokości, co stanowi 2 168,23 zł netto na osobę do 300% jej wysokości co stanowi 4 336,44 zł netto na osobę i które udokumentują swoją zdolność finansową do pokrycia, w wysokości minimum 70%, kosztów remontu.

Po więcej informacji należy zgłosić się do Wydziału Spraw Mieszkaniowych Urzędu Miasta Rybnika przy ul. Kościuszki 17 (siedziba ZGM), tel. 32 439 22 48.

źródło: UM Rybnik, oprac. ż

Ludzie

Irena Żylak

Była wiceprezydent Raciborza

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].