Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Radna Poznakowska sugeruje przenieść koncerty z Zaczarowanego Ogrodu do parku Roth

Radna z klubu Niezależnych Michała Fity uważa, że wskutek głośnej muzyki płoszą się zwierzęta. - Patrzę na to z grozą - przyznała na ostatniej sesji rady miasta. Wiceprezydent Wacławczyk nie widzi w koncertach problemu, ale zasięgnie porady dyrektor Skrzymowskiej z Arboretum.

Radna Poznakowska sugeruje przenieść koncerty z Zaczarowanego Ogrodu do parku Roth
Radna Raciborza Justyna Poznakowska z klubu Niezależnych Michała Fity

Justyna Poznakowska wskazała na zaobserwowane przez nią reakcje spłoszonych zwierząt i ptactwa. Jej zdaniem las Obora nie jest odpowiednim miejscem na koncerty z głośną muzyką. Służy temu znacznie lepiej park w centrum Raciborza. Radna widziała uciekające, wystraszone sarny w kierunku Markowic. - Las jest miejscem wyciszenia. Przenieśmy te plenerowe koncerty do miasta, wykorzystajmy do tego muszlę koncertową w parku Miasta Roth. To może się wydać śmieszne, ale to jest realny problem. Później dochodzi do potrącenia zwierząt na drogach - zauważyła J. Poznakowska.

Dawid Wacławczyk odparł, że nie słyszał, by po koncertach w Arboretum dochodziło do przejeżdżania zwierząt. Obiecał skonsultować uwagi radnej z dyrektor Arboretum Elżbietą Skrzymowską, jako osobą kompetentną w temacie, bo ani radna, ani on nie znają się na tym wystarczająco dobrze. Dodał, że uciekające sarny to nic nowego, bo w trakcie procesji wielkanocnej w Sudole też widać jak biegają po polach, a nikt nie myśli o rezygnacji z tego konnego objazdu pól. 

Radna powiedziała, że cieszy ją zarówno to, że wiceprezydent podkreśla jej niekompetencje, jak i to, że zauważył swoje. Stwierdziło, że wystarczyło wysłuchać jej interpelacji, a nie od razu tak skomentować. Poznakowska powiedziała, że do Obory chodzi bez telefonu i dlatego nie udokumentowała, jak płochliwe są w czasie koncertów tamtejsze zwierzęta. - Ja tylko zapytuję i dzielę się opinią, że bardziej dostępne i właściwe dla muzyki miejsce to park z  muszlą koncertową - podsumowała radna.

Ludzie

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Rack (46.204. * .38) 02.06.2023 22:11

I bardzo dobrze! Las - to nie miejsce na koncerty. Tam chcę ciszy i Natury posłuchać.

~wtf (46.223. * .33) 02.06.2023 18:01

No i teraz już wiemy: na hałasie też się nie zna!

~Gośc1313 (91.199. * .17) 02.06.2023 08:53

Jest dużo racji w wypowiedzi p. Radnej. Wacław jak zwykle. Szkoda komentować.