Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wyłączenie parkingu i skrócenie ciszy nocnej. Takie zmiany czekają na raciborzan

Urząd Miasta w Raciborzu podał, jakie utrudnienia czekają na raciborzan w związku ze świętem miasta. Poniżej publikujemy komunikat, który nadesłała Nowinom Klaudia Kordek z Biura Prezydenta Miasta.

Wyłączenie parkingu i skrócenie ciszy nocnej. Takie zmiany czekają na raciborzan
Wszystkie miejsca parkingowe w strefie płatnego parkowania na Placu Księżnej Ofki Piastówny zostaną czasowo wyłączone (zdjęcie poglądowe, fot. FranckinJapan, pixabay.com)

Mając na względzie organizację przez Miasto Racibórz kolejnej edycji Dni Raciborza, które w tym roku odbędą się w dniach 31 maja - 4 czerwca w różnych lokalizacjach w mieście, informujemy, że w związku z tym w dniach 2-3 czerwca wyłączone zostaną wszystkie miejsca parkingowe w strefie płatnego parkowania na Placu Księżnej Ofki Piastówny, celem zrealizowania zaplanowanych na te dni programów artystycznych. Wobec powyższego parking zostanie wyłączony ze strefy ruchu już dnia poprzedniego w godzinach wieczornych.

Skróceniu ulegnie też cisza nocna w następujących terminach:

  • 31.05.2023 środa, Plaża Miejska, Raciborskie Juwenalia - wydarzenie potrwa do około 2:00 rano
  • 02.06.2023 piątek, Plac Księżnej Ofki Piastówny, Dancing pod Tęczową - Planowane zakończenie około północy
  • 03.06.2023 sobota, Plaża Miejska, Muzyczny Fun nad Odrą - wydarzenie potrwa do około 4:00 rano
  • 04.06.2023 niedziela, Plaża Miejska, Rockowy Abordaż! - planowo wydarzenie powinno zakończyć się o 22:00

Zobacz także: 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].