Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Młodzież z Rybnika poznała kulisy pracy policyjnych techników kryminalistyki [ZDJĘCIA]

Licealiści z V Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku, którzy wkrótce staną przed wyborem dalszej ścieżki kariery zapoznali się z pracą rybnickich stróżów prawa. Przewodnik z psem, profilaktycy i policyjni technicy oraz policjanci Zespołu Kadr i Szkolenia prezentowali swoje rzemiosło.

Młodzież z Rybnika poznała kulisy pracy policyjnych techników kryminalistyki [ZDJĘCIA]
Licealiści zostali zapoznani z warsztatem pracy na miejscu zdarzenia. / fot. KMP Rybnik

Najpierw uczniów z V Liceum Ogólnokształcącego szkół przywitali policyjni profilaktycy, którzy zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w policyjne szeregi. Przedstawili zasady rekrutacji i przebiegu służby. Chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Zapewniali też, że Policja jest formacją, w której oprócz satysfakcji z wykonywanej pracy, można realizować i rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Następnie o swojej pasji opowiadali technicy kryminalistyki. Licealiści zostali zapoznani z warsztatem pracy na miejscu zdarzenia. Uczniowie mogli zobaczyć jak zabezpieczyć ślady kryminalistyczne, w tym odciski palców, które na miejscu dokonanego przestępstwa zostawił sprawca. Zobacz więcej w galerii zdjęć: kliknij tutaj

Po zakończeniu prelekcji uczniowie swoją uwagę skierowali na pokaz psa służbowego. Zadaniem przewodnika i jego czworonożnego partnera było obezwładnienie niebezpiecznego przestępcy. Przewodnik uświadamiał, jak ważną rolę pełnią psy w służbach mundurowych, a także jakimi walorami i predyspozycjami powinien cechować się przewodnik policyjnego psa.

- Po takim spotkaniu przyszli adepci mają już świadomość, że służba w Policji jest szczególna i wymaga odpowiednich predyspozycji. Jeśli chcesz wstąpić w nasze szeregi i zostać jednym z nas, zapraszamy na stronę, dowiedz się więcej o rekrutacji - podsumowuje oficer prasowa rybnickiej jednostki, st. asp. Bogusława Kobeszko.

/źr. KMP Rybnik/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].