Młodzież z Rybnika poznała kulisy pracy policyjnych techników kryminalistyki [ZDJĘCIA]

Licealiści z V Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku, którzy wkrótce staną przed wyborem dalszej ścieżki kariery zapoznali się z pracą rybnickich stróżów prawa. Przewodnik z psem, profilaktycy i policyjni technicy oraz policjanci Zespołu Kadr i Szkolenia prezentowali swoje rzemiosło.

Młodzież z Rybnika poznała kulisy pracy policyjnych techników kryminalistyki [ZDJĘCIA]
Licealiści zostali zapoznani z warsztatem pracy na miejscu zdarzenia. / fot. KMP Rybnik

Najpierw uczniów z V Liceum Ogólnokształcącego szkół przywitali policyjni profilaktycy, którzy zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w policyjne szeregi. Przedstawili zasady rekrutacji i przebiegu służby. Chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Zapewniali też, że Policja jest formacją, w której oprócz satysfakcji z wykonywanej pracy, można realizować i rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Następnie o swojej pasji opowiadali technicy kryminalistyki. Licealiści zostali zapoznani z warsztatem pracy na miejscu zdarzenia. Uczniowie mogli zobaczyć jak zabezpieczyć ślady kryminalistyczne, w tym odciski palców, które na miejscu dokonanego przestępstwa zostawił sprawca. Zobacz więcej w galerii zdjęć: kliknij tutaj

Po zakończeniu prelekcji uczniowie swoją uwagę skierowali na pokaz psa służbowego. Zadaniem przewodnika i jego czworonożnego partnera było obezwładnienie niebezpiecznego przestępcy. Przewodnik uświadamiał, jak ważną rolę pełnią psy w służbach mundurowych, a także jakimi walorami i predyspozycjami powinien cechować się przewodnik policyjnego psa.

- Po takim spotkaniu przyszli adepci mają już świadomość, że służba w Policji jest szczególna i wymaga odpowiednich predyspozycji. Jeśli chcesz wstąpić w nasze szeregi i zostać jednym z nas, zapraszamy na stronę, dowiedz się więcej o rekrutacji - podsumowuje oficer prasowa rybnickiej jednostki, st. asp. Bogusława Kobeszko.

/źr. KMP Rybnik/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].