Profilaktyka nie uznaje tematów tabu. Wspólne działania wodzisławskiej policji i sanepidu

Policyjny profilaktyk wraz z przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przeprowadzili spotkanie profilaktyczne w wodzisławskim ekonomiku. Młodzież poznała konsekwencje prawne oraz zdrowotne używania narkotyków i innych używek.

Profilaktyka nie uznaje tematów tabu. Wspólne działania wodzisławskiej policji i sanepidu
Przedstawicielka sanepidu, oprócz konsekwencji zdrowotnych używania narkotyków, poruszyła temat wirusa HIV / fot. KPP Wodzisław Śląski

Policyjny profilaktyk z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, podkomisarz Patryk Błasik zorganizował spotkanie profilaktyczne z uczniami Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim. Policjant zaprosił do współpracy przedstawiciela Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wodzisławiu Śląskim.

Tematem spotkania były głównie konsekwencje prawne posiadania narkotyków, policjant przybliżył również zakres odpowiedzialności prawnej nieletnich według nowej ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Przedstawicielka sanepidu, oprócz konsekwencji zdrowotnych używania narkotyków, poruszyła temat wirusa HIV, czym jest, opowiedziała, w jaki sposób można się nim zarazić, jakie daje objawy, jak przebiega jego rozpoznanie, a także jaki jest jego związek z AIDS.

Profilaktyka nie uznaje tematów tabu. W zależności od wieku uczestników lub potrzeb indywidualnych dostosowywany jest zakres przekazywanych informacji. Profilatyka nie ma na celu zachęcić, a przestrzec. Znając zagrożenia czy konsekwencje prawne, łatwiej jest zadbać o swoje bezpieczeństwo/zdrowie/niekaralność i podjąć dobrą decyzję.

Współpraca Policji i sanepidu jest możliwa dzięki porozumieniu Komendy Głównej Policji oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Wspólne działania umożliwiają kompleksową edukację zgodnie z posiadanymi przez instytycje kompetencjami, są też z pewnością atrakcyjniejsze dla słuchaczy.

fot. Policja Wodzisław Śląski

/źr. KPP Wodzisław Śląski/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].