10 powodów, dla których warto studiować w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu

Myślisz o rozpoczęciu studiów? Sprawdź, co może zaoferować Ci Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu. Poznaj powody dla których warto związać swoją przyszłość z raciborską uczelnią.

10 powodów, dla których warto studiować w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu

Warto dodać, że wszystkie prowadzone zajęcia są bezpłatne, a na wybranych kierunkach istnieje możliwość uruchomienia grup weekendowych (również bez dodatkowych kosztów dla studentów!)

  1. Wysoki poziom nauczania: Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu słynie z wysokiej jakości nauczania. Programy studiów są starannie opracowane i dostosowane do wymagań rynku pracy, co umożliwia absolwentom zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do osiągnięcia sukcesu zawodowego. 
  1. Kadra naukowa: Akademia zatrudnia wykwalifikowaną kadrę naukową, która posiada bogate doświadczenie zarówno w pracy dydaktycsznej, jak i praktycznej. Studenci mają możliwość uczyć się od ekspertów w swoich dziedzinach, co przekłada się na wysoką jakość nauczania.

  1. Praktyczne podejście do nauki: Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu kładzie duży nacisk na praktyczne podejście do nauki. Studenci w trakcie trwania studiów, prócz praktyk zawodowych, mają możliwość uczestnictwa w, stażach, warsztatach i projektach, co umożliwia im zdobycie rzeczywistego doświadczenia, rozwoju umiejętności i kompetencji zawodowych. 
  1. Nowoczesne zaplecze: Uczelnia posiada nowoczesne zaplecze dydaktyczne, które umożliwia komfortową naukę. Studenci mają dostęp do profesjonalnych laboratoriów, sprzętu i technologii, co sprzyja rozwijaniu ich umiejętności. 
  1. Indywidualne podejście do studentów: W Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu panuje przyjazna atmosfera sprzyjająca indywidualnemu podejściu do studentów. Uczelnia dba o dobre relacje między wykładowcami a studentami oraz oferuje wsparcie w zakresie rozwoju osobistego i akademickiego. 
  1. Bogata oferta programów studiów: Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu oferuje szeroką gamę programów studiów z różnych dziedzin. Kandydaci na studia mają możliwość wyboru kierunku, który odpowiada ich zainteresowaniom i aspiracjom zawodowym, a podczas studiów wyboru modułu zajęć, który zawiera specjalistyczne przedmioty z danej dyscypliny naukowej lub artystycznej. 

  1. Bliskość biznesu i przemysłu: Racibórz i okolice to obszar, w którym działa wiele przedsiębiorstw i firm z różnych sektorów. Studiując w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu, studenci mają możliwość nawiązania kontaktów z lokalnymi przedsiębiorcami i pracodawcami, co może przyczynić się do łatwiejszego znalezienia pracy po ukończeniu studiów. 
  1. Możliwość zdobycia praktycznych umiejętności zawodowych: Uczelnia oferuje programy praktyk i staży, które pozwalają studentom zdobyć praktyczne doświadczenie w swojej dziedzinie. Tego rodzaju doświadczenie jest bardzo cenne i może znacznie zwiększyć szanse na znalezienie atrakcyjnej pracy po ukończeniu studiów. 
  1. Programy wymiany międzynarodowej: Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu uczestniczy w programach wymiany międzynarodowej, co daje studentom możliwość spędzenia np. semestru studiów za granicą i zdobycia międzynarodowego doświadczenia. To wspaniała okazja do poznania nowej kultury, języka i poszerzenia horyzontów. 
  1. Dogodna lokalizacja: Racibórz położony jest w atrakcyjnej lokalizacji, blisko granicy z Czechami. Miasto oferuje przyjazne środowisko studenckie, zapewnia dostęp do różnorodnych atrakcji kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych. To doskonałe miejsce do studiowania i życia.

 

Rozpoczęła się rekrutacja na bezpłatne studia w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu.

Zobacz jakie kierunki możesz studiować:

Studia jednolite magisterskie/magisterskie:

- Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (studia jednolite magisterskie)

- Administracja (studia magisterskie 2. stopnia)

- Pielęgniarstwo (studia magisterskie 2. stopnia)

Studia inżynierskie:

- Architektura (uwaga! Obowiązuje egzamin wstępny – informacja na www uczelni)

- Automatyka i robotyka

- Zarządzenie i inżynieria produkcji

Studia licencjackie:

- Administracja

- Bezpieczeństwo Państwa,

- Pedagogika,

- Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych

- Filologia (angielska, niemiecka, czeska)

- Pielęgniarstwo

- Wychowanie Fizyczne

Więcej na: https://akademiarac.edu.pl/ 

Materiał zewnętrzny