Śląski patrol: Okradał swojego pracodawcę. Został przyłapany, gdy próbował wynieść łóżka polowe

W dzisiejszym śląskim patrolu o mężczyźnie, który wyłudził 160 tysięcy złotych zwrotu podatku VAT, parze, która "znalazła" narkotyki i 46-latku okradającym firmę, w której pracował.

Śląski patrol: Okradał swojego pracodawcę. Został przyłapany, gdy próbował wynieść łóżka polowe
Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Prokurator objął go policyjnym dozorem. / fot. policja ilustracyjne

Bytom - Okradał byłego pracodawcę

W ręce mundurowych wpadł 46-letni złodziej. W ciągu kilku ostatnich tygodni, z terenu firmy, w której pracował wyniósł 11 przedłużaczy bębnowych. Amator cudzej własności został ujęty na gorącym uczynku przez byłego pracodawcę, gdy usiłował ukraść łóżka polowe. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali złodzieja. Podczas przeszukania mieszkania należącego do sprawcy, stróże prawa zabezpieczyli też prawie 400 dilerskich działek amfetaminy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Grozi mu teraz kara 10 lat więzienia.

Katowice - O włos od potrącenia pieszego i psa

Kierujący fiatem 70-letni mieszkaniec Katowic na ul. Mikołowskiej wyprzedzał inny pojazd przed oznakowanym przejściem i o mało nie potrącił pieszego przechodzącego przez pasy z psem. Pieszy w ostatniej chwili odskoczył na bok unikając zderzenia. Nagranie zostało zarejestrowane przez innego kierowcę i przesłane na skrzynkę Stop agresji drogowej. Policjanci prowadzący czynności w tej sprawie ukarali katowiczanina 2500 zł mandatem, a na jego konto dodatkowo trafiło 15 punktów.

Mikołów - Wyłudził ponad 160 tysięcy zwrotu podatku VAT

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą mikołowskiej komendy zakończyli śledztwo przeciwko 49-letniemu mieszkańcowi gminy Wyry. Mężczyźnie zarzuca się wyłudzenie w w 2017 roku nienależnego mu zwrotu podatku VAT. Straty Skarbu Państwa oszacowano na ponad 160 tysięcy złotych.

Mężczyzna, prowadząc działalność gospodarczą związaną z transportem, w przeszłości był już karany. Ma na swoim koncie przestępstwa skarbowe oraz przeciwko wiarygodności dokumentów. Śledczy zabezpieczyli szereg dokumentacji, których analiza oraz inne działania, w tym przesłuchania świadków, potwierdziły nielegalną działalność przedsiębiorcy. Polegała ona na wprowadzaniu do ewidencji księgowej firmy faktur VAT pozorujących zrealizowane usługi, na podstawie których odliczano zwrot podatku VAT. Tak sfałszowaną dokumentację 49-latek przedstawiał w deklaracjach urzędnikom skarbowym.

W Prokuraturze Rejonowej w Mikołowie mężczyzna usłyszał 23 zarzuty poświadczenia nieprawdy oraz posługiwania się mającymi to uwiarygodnić dokumentami. Podejrzany nie przyznał się do zarzutów. Na poczet przyszłych kar i obowiązku naprawienia szkody, zabezpieczono mienie 49-latka o wartości 180 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Siemianowice Śląskie - Kolejne zarzuty za "znalezione" narkotyki

Policjanci posiadali informacje, że w jednym z mieszkań 31-latek może mieć ukryte narkotyki. Obserwowali klatkę schodową, w bloku, w którym mieszkał, oczekując aż się pojawi. Mężczyzna był w towarzystwie kobiety oraz innego znajomego. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że 31-latek oraz 23-latka mieli schowane w ubraniach woreczki z białym proszkiem. Przyznali się, że jest to amfetamina i twierdzili, że znaleźli ją przed chwilą na terenach po byłej hucie. Oboje zostani zatrzymani i trafili na noc do policyjnego aresztu. Dodatkowo okazało się, iż kobieta była poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości, ponieważ miała do odbycia 3 dni w więzieniu. Sąd dał jej możliwość uniknięcia więzienia pod warunkiem uregulowania grzywny, co uczyniła. Teraz grozić jej będzie nawet rok więzienia za posiadanie nieznacznej ilości narkotyków. Z kolei jej starszemu znajomemu grozi już surowsza kara. Może on spędzić za kratkami nawet do 3 lat.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~SzaryMieszkaniec (5.173. * .86) 26.05.2023 11:41

"rok więzienia za posiadanie nieznacznej ilości narkotyków" - chore prawo...