Mieszkańcy Raszczyc stworzyli w swoim domu Izbę Pamięci. Zwiedzili ją seniorzy z Nędzy [ZDJĘCIA]

Każda okazja jest dobra, aby spędzić czas w miłym towarzystwie. W czwartek 25 maja studenci z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Nędzy spotkali się w Raszczycach (gmina Lyski).

Mieszkańcy Raszczyc stworzyli w swoim domu Izbę Pamięci. Zwiedzili ją seniorzy z Nędzy [ZDJĘCIA]
Część studentów w izbie pamięci

Państwo Kuśków ugościło seniorów u siebie. Pretekstem był nadchodzący Dzień Matki, ale też nietypowe zainteresowanie gospodarzy. Bowiem Bernadeta i Robert w swoim domu zrobili "izbę pamięci", czyli mini muzeum z przedmiotami z minionych dekad. Tworzenie ich kolekcji rozpoczęło się dwa lata temu, a dziś mogą pochwalić się sporą kolekcją – zaczynając od ogromnej liczby znaczków pocztowych, archiwalnych zdjęć aż do broni, kończąc na starych maszynach użytku codziennego.

- Sami nie wiemy kiedy i dlaczego to się zaczęło. Zaczęliśmy kolekcjonować te rzeczy z nudów. Oboje mamy duże rodziny i pozostało po nich mnóstwo pamiątek. W pewnym momencie było ich tak dużo, że musieliśmy im poświęcić oddzielne pomieszczenie - mówią Nowinom Kuśkowie.

W domowym muzeum seniorzy z Nędzy znaleźli wiele rzeczy, które przypominało im dzieciństwo. Dodatkowo małżeństwo Kuśków zorganizowało mini wykład na temat ich kolekcji.

Po obejrzeniu domowego muzeum studenci zostali ugoszczeni w ogrodzie właścicieli, gdzie czekała na nich kawa i słodki oraz słony poczęstunek. Tam gospodarze pokazali im perełkę w swojej kolekcji, czyli różaniec z obozu koncentracyjnego. Na koniec Eleonora Czekała w imieniu całego UTW w Nędzy podziękowała za gościnność i wręczyła raszczyczaninom drobny upominek.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].